Воєнний стан в Україні змінив реальність для багатьох громадян, і однією з найбільш обговорюваних тем на сьогодні це масові рейди ТЦК. Тепер вручення повістки може відбуватися в будь-який час і в найнесподіваніших місцях.
Хто сьогодні має право вручати повістки
Після прийняття нового мобілізаційного законодавства змінився круг осіб, які мають право вручати повістку військовозобов’язаному чоловіку. Тепер вручати повістку можуть представники сільських, селищних або міських рад, які отримали відповідне розпорядження від ТЦК. Також керівники державних органів та підприємств можуть бути “довіреними обличчями” ТЦК. Тож, якщо ваш начальник зненацька вручає вам повістку – не дивуйтеся.
Де можуть вручити повістку
В сьогоднішньому законодавстві прописано, що оповіщення військовозобов’язаних осіб проходить по всій території України, тому повістку отримати можна як і на вулиці, супермаркеті та вдома.
Якщо особа переховується від військового обліку, то представники влади урахували це в новому законодавстві і придумали надсилати повістку поштою. Така повістка вважається врученою незалежно від того, чи отримав її чоловік особисто.
Цифровізація військової справи, повістки поштою, збільшені штрафи на порушення правил військового обліку та розшук осіб за допомогою поліції зроблені для того, щоб залучити якомога більше людей в армію. Адже навіть влада розуміє, що на третій рік війни добровольців уже мало.
Скільки людей потрібно мобілізувати до кінця року в ЗСУ
У Генштабі заявили, що до кінця цього року до лав Збройних сил України потрібно мобілізувати 200 тисяч осіб. Але за останніми тенденціями, мобілізація знатно просіла, адже вдається мобілізувати 20 -30 тисяч осіб в місяць, а потрібно 50 -70 тисяч. Тому рейди ТЦК та розсилка повісток поштою стануть більш інтенсивними.
Також слід зауважити, що на сьогодні майже 6 мільйонів осіб не оновили дані в ТЦК та СП, тим самим порушили правила військового обліку.
Поліція: чи варто її боятися
Щодо поліції, тут варто зняти всі непорозуміння. Поліція не має повноважень самостійно вручати повістки. Її завдання – забезпечувати правопорядок під час масових вручень. Іншими словами, якщо представники ТЦК проводять масове оповіщення з врученням повісток на центральній площі вашого міста, поліція просто наглядає за тим, щоб все проходило мирно. Це – на папері. Але в житті все відбувається зовсім інакше. Численні ролики у соцмережах про примусову “бусифікацію” тільки підтверджують суворі закони реальності.
Leave a Comment