В Україні продовжується загальна мобілізація у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії. За майже три роки війни в армію перестали приходити добровольці, тому Верховна Рада змінила мобілізаційне законодавство і зобов’язала всіх чоловіків оновити дані і за викликом по повістці, яку можна надіслати поштою, прийти у військкомат.
Адвокат Юрій Танасійчук розповів, що першими повістку поштою отримають чоловіки, які оновили дані і знаходяться в Україні.
“Люди, які виїхали за кордон або перейшли поза межами офіційних пунктів пропуску, скоріше всього отримають повістку в саму останню чергу, оскільки влада розуміє, що вони перебувають поза досяжністю українських органів влади, а поповнення війська потрібно уже сьогодні“ – розповів адвокат
Також адвокат звернув увагу на те, що було спрощено процедури вручення та підписання повісток. Тепер повістки можуть вручати не лише співробітники ТЦК, а й представники органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ.
Під час вручення обов’язково проводиться ідентифікація особи та перевірка документів громадянина.
У повістці має бути вказана низка обов’язкових даних, таких як:
- ПІБ та дата народження одержувача;
- назва ТЦК, що видав повістку;
- мета виклику до ТЦК;
- точна дата, час і місце явки;
- підпис або електронний підпис відповідальної посадової особи;
- реєстраційний номер повістки;
- уточнення можливих наслідків у разі неявки по повістці.
Якщо під час воєнного стану громадянин не став на військовий облік або не з’явився за повісткою, його можуть оштрафувати на суму від 17 до 25,5 тис. грн.
Юрій Танасійчук також звернув увагу на те, що якщо громадянин підписав повістку, але не прибув вчасно по ній до центру комплектування, то він повинен повідомити військкомат протягом трьох днів та назвати причину неявки. Повідомити про це можна навіть телефоном.
До поважних причин належать такі:
- стихійне лихо;
- хвороба громадянина;
- військові дії, які об’єктивно перешкоджають з’явитися до ТЦК;
- смерть близького родича тощо.
Leave a Comment