В Україні продовжується загальна мобілізація, і з 1 жовтня правила призову залишаються без змін. Повістки продовжуватимуть отримувати чоловіки призовного віку, які відповідають необхідним критеріям. Військове командування підкреслює, що пріоритет надається чоловікам із бойовим досвідом.
Як повідомив представник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін, наразі ЗСУ найбільше потребують:
- операторів БПЛА;
- ІТ-спеціалістів;
- водіїв;
- стрільців;
- розвідників.
Мобілізація охоплює як чоловіків із досвідом військової служби, так і тих, хто раніше не служив. Призову підлягають:
- чоловіки віком від 18 до 60 років, які придатні або обмежено придатні за станом здоров’я під час воєнного стану, якщо вони мають військовий досвід;
- чоловіки віком від 25 до 60 років, придатні або обмежено придатні за станом здоров’я (вони мають пройти повторну військово-лікарську комісію протягом 9 місяців, до 4 лютого 2025 року, для отримання статусу “придатний” або “непридатний”), якщо вони не мають досвіду військової служби;
- чоловіки віком від 18 до 60 років, зняті або виключені з військового обліку, які були визнані придатними або обмежено придатними за станом здоров’я під час воєнного стану на підставі рішення військово-лікарської комісії (також мають пройти повторне медичне обстеження до 4 лютого 2025 року).
Верхня межа призовного віку для мобілізації залишається 60 років, для вищого офіцерського складу — 65 років.
Мобілізація жінок залишається добровільною. До ЗСУ можуть вступити жінки віком від 18 до 60 років, які придатні за станом здоров’я та сімейними обставинами. Це відбувається виключно на добровільній основі, тобто за контрактом.
Також читайте:
Скільки бізнес буде платити за кожного заброньованого від мобілізації працівника
Мобілізація по-новому: кого з українців більше не будуть мобілізовувати
Leave a Comment