У Раді назвали критерії для бронювання за гроші

У Верховній Раді розробили концепцію економічного бронювання, враховуючи фінансові можливості компаній, що працюють у регіонах з різним рівнем заробітних плат. Також готують перелік вимог, яким мають відповідати роботодавці та працівники. Наприклад, підприємства повинні бути бездоганними з погляду податкового законодавства та не мати заборгованостей. Про плани щодо виведення чоловіків мобілізаційного віку з тіні та надання їм можливості для відстрочки від служби розповів народний депутат Олексій Мовчан.

Економічне бронювання: вимоги до роботодавців

Мовчан зазначив основні критерії для роботодавців, які будуть прописані в законопроєкті щодо економічного бронювання. Головною метою цих вимог є легалізація працівників, які наразі працюють неофіційно та приховуються від призову. Крім того, депутати сподіваються на економічний підйом і збільшення надходжень до держбюджету на суму близько 100 мільярдів гривень, додав нардеп.

Основні вимоги до підприємств для захисту від призову:

  • офіційне працевлаштування всіх співробітників;
  • відсутність штрафів, порушень податкового законодавства та заборгованостей з податків.

За виконання цих вимог, “білий бізнес” отримає можливість скористатися економічним бронюванням, підкреслив Мовчан. Навіть підприємства, які не є частиною критичної інфраструктури, але справно платять податки та чесно ведуть бізнес, зможуть скористатися цією можливістю, додав він.

Щодо фізичних осіб-підприємців, критерії будуть іншими, але нардеп не розкрив деталей.

Принципи економічного бронювання та заробітна плата

Мовчан підкреслив, що система економічного бронювання повинна базуватися на “принципах рівності”. Цей принцип має враховувати нерівномірний економічний розвиток регіонів, але одночасно забезпечувати рівні умови для бронювання.

Основні критерії та вартість бронювання:

  • Право на захист від призову отримає громадянин, чия заробітна плата перевищує середню по області. Наприклад, у Києві це буде приблизно 21 тис. грн, а в Полтавській області — понад 16 тис. грн.
  • Підприємство повинно сплатити до держбюджету за кожного заброньованого працівника суму від 20 до 30 тис. грн, сума ще уточнюється.

Мовчан також пояснив, що у Верховній Раді працюють над тим, щоб збалансувати ці виплати та вимоги до зарплат, щоб працівники не залишалися на мінімальній зарплаті й не віддавали більшу частину доходу на бронювання.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.