Офіційно вийшла iOS 18: найцікавіші нововведення

Apple випустила стабільну версію iOS 18. Апдейт підтримує безліч моделей: від iPhone XR (2018) та аж до лінійки iPhone 16. Зібрали ключові покращення в системі.

Центр управління та локскрин
Панель Control Center отримала редизайн та опції персоналізації. Іконки параметрів стали круглими та вільно переміщаються. Їх розмір легко підлаштувати під себе. Потрібні налаштування можна відібрати самому, а зайві видалити. У тому числі передбачили багатосторінковий вигляд, якщо не все міститься на головній.

Подібну кастомізацію отримав екран блокування. Замість стандартних ліхтарика та камери на вибір є ярлики інших різних інструментів (QR-сканера, таймера, Shazam, калькулятора та не тільки). Сторонні утиліти також підтримуються. Логічно замінити кнопку запуску камери, адже остання доступна по свайпу вліво.

Робочий стіл
Домашній екран дозволяє розміщувати значки у будь-якому місці та залишати між ними пробіли. Це стане в нагоді для зручного доступу до ПЗ однією рукою. Для укрупнення елементів достатньо включити опцію приховування назв. У темному режимі іконки можуть автоматично змінювати забарвлення; для штатного софту їх перемалювали, а до інших послуг застосовується розумний алгоритм.

Крім того, з’явилася функція швидкої заміни ярлика на віджет: довгим тапом виводяться доступні картки. Для безпеки запровадили можливість приховування програм. Вони збираються у «Бібліотеці програм», зникаючи з пошуку Spotlight та меню «Поділитися». Передбачені захист паролем та Face ID.

Мітки руху
Для людей, які страждають від заколисування у транспорті, додали фішку «Мітки руху». Вона є у розділі «Універсальний доступ». Нудота під час поїздок часто спричинена конфліктом зовнішніх сигналів. Внутрішнє вухо відчуває, що тіло рухається, а от очі зафіксовані на статичній картинці дисплея. Пом’якшити симптоми допоможуть динамічні контрастні точки, що реагують на переміщення iPhone. Можна ввімкнути автоматичну активацію або вивести опцію до центру керування.

Утиліта Passwords та ігровий режим
Пункт налаштувань із паролями перетворили на окрему програму. Менеджер дозволяє керувати всіма кодами та двофакторною автентифікацією в акаунтах, а також повідомляє про витікання даних. Вхід у Passwords блокується за допомогою FaceID.

Непомітне, але корисне нововведення торкнулося геймінгу на iOS. Ігровий режим раніше дебютував на комп’ютерах Mac, а зараз доступний iPhone. За заявою Apple, пресет знижує фонову активність програмного забезпечення для підвищення фреймрейту, скорочує затримку звуку при використанні AirPods і робить зовнішні контролери більш чуйними.

Оновлення фірмових сервісів
Багато «яблучних» програм отримали ряд апгрейдів. У «Фото» змінили інтерфейс: зверху в єдиній вкладці розташовані всі останні знімки. Контент організований у різні вибірки: люди, місця, заходи та інші категорії. В окремі пункти виділили кадри з чеками, документами, QR-кодами та рукописним текстом – такі фото сортуються автоматично.

Браузер Safari отримав функцію Distraction Control. Вона приховує деякі елементи веб-сторінок на кшталт повідомлень про файли cookie та вікон реєстрації на поштову розсилку. Інструмент не позиціонують як блокувальник реклами. Якщо спробувати приховати банери, вони знову відобразяться, коли вміст оновиться.

У «Калькулятор» додали три режими: стандартний, науковий та з математичними записами. Є історія обчислень і конвертер величин. А до «Нотатки» інтегрували рукописну математику: можна розписувати складні приклади, для яких запропонують автоматичне рішення. Пару зручностей впровадили в «Повідомлення», включаючи реакції з будь-якими емодзі, опції форматування тексту (жирний та підкреслений), відкладену відправку та підтримку RCS.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.