Український ринок землі працює вже понад три роки. На сьогодні ринок землі не є активним, але угоди з купівлі-продажу землі не припинялися навіть попри повномасштабну війну.
Звичайна, ціни на землю відрізняються від регіону, адже ціна в Донецькій області та Івано-Франківській мають прірву.
Так, зі свіжих даних, які опублікував канал 24tv.ua, було вияснено вартість одного гектара землі в кожному регіоні Україні. При цьому відмінності цін у різних регіонах також дуже значні.
На сьогодні вартість одного гектара землі в Україні вже відчутно перевищує тисячу доларів і становить 47 776 гривень за гектар. При цьому розкид цін за регіонами дуже істотний. На сході та на півночі країни – у регіонах, що знаходяться в безпосередній близькості від лінії фронту, ціни на землю значно нижчі, ніж у центральній та західній Україні.
Області, де один гектар можна купити менше ніж за 40 тисяч гривень:
- Миколаївська – 32 470 грн;
- Херсонська – 33 094 грн;
- Харківська – 33 708 грн;
- Дніпропетровська – 36 227 грн;
- Чернігівська – 36 283 грн;
- Кіровоградська – 39 651 грн.
- Одеська – 39 172 грн;
На Заході та в Центрі ціни вище середнього. Зокрема, ціна за гектар значно перевищила 47 776 гривень у таких областях:
- Закарпатська – 52 359 грн;
- Вінницька – 52 803 грн;
- Волинська – 53 567 грн;
- Тернопільська – 54 773 грн;
- Хмельницька – 58 218 грн;
- Полтавська – 61 641 грн;
- Рівненська – 63 274 грн;
- Київська – 68 026 грн;
- Львівська – 78 953 грн.
Івано-Франківська область значно випереджає інші регіони за вартістю гектара, займаючи перше місце. Там середня ціна за гектар становить 157 883 гривні.
Слід зауважити, що в донецькій та Луганській області фактично не ведеться ринок землі, адже там ідуть активні бойові дії.
Вартість сільськогосподарської землі визначається багатьма факторами. Одне з найважливіших – місце розташування. Земля, розташована поблизу великих міст або в регіонах з інтенсивним сільськогосподарським виробництвом, зазвичай коштує дорожче. Крім того, близькість до інфраструктури, такої як дороги, електрика чи водопостачання, підвищує вартість землі.
Ще один важливий фактор – якість ґрунту. Земля з високим класом оцінки, тобто найбільш родюча земля, має вищу ціну. І-ІІІ класи є найціннішими і можуть коштувати вдвічі дорожче землі нижчих класів. Розмір і форма ділянки також мають значення – більші, регулярні ділянки більш привабливі для потенційних покупців.
Ціни на землю сільськогосподарського призначення також залежать від макроекономічного впливу. Економічна ситуація в країні, аграрна політика і навіть зміна клімату можуть вплинути на вартість землі.
Leave a Comment