Тепер на рівні законодавства закріплено, що повістки можна надсилати рекомендованим листом і вони вважатимуться врученими, навіть якщо військовозобов’язаний не отримав її на руки.
Про зміни в законодавстві та як проходитиме вручення повісток розповіли в Луцькому ОМТЦК ТА СП.
Як зазначили в ТЦК, повістки і надалі будуть вручати на вулицях, мобільних блок постах, парках тощо. Але після 18 липня працівники ТЦК уже мають право надсилати повістки поштовим повідомленням.
У центрі комплектування пояснили, що повістки рекомендованим листом – практика є законною та усталеною. Такі дії не застосовувалися, оскільки до середини літа військовозобов’язані оновлювали свої дані.
Повістка буде вручатися військовозобов’язаному за місцем реєстрації або за адресою, яку він вказав під час оновлення даних. Якщо військовозобов’язаного не було за місцем прописки або він відмовився від рекомендованого листа з повісткою, тоді працівник “Укрпошти” робить відповідну відмітку і вказує цю дату.
Після чого незалежно, чи чоловік отримав листа, чи змінив місце проживання і не попередив про це ТЦК і відповідно не отримав його, повістка буде вважатися такою, як врученою. Військовозобов’язаному дається 14 днів, щоб з’явитися в ТЦК для проходження ВЛК, інакше його чекають штрафні санкції, які передбачені новим мобілізаційним законодавством.
Також читайте:
Штраф від ТЦК: що буде, якщо не платити.
Статистика по СЗЧ та дезертирам в Україні: скільки кримінальних проваджень.
В Україні розширюють перелік громадян, які мають право на відстрочку.
Leave a Comment