Суди стали “масово” відправляти до в’язниці чоловіків, які ухилилися від мобілізації

Замість іспитових термінів суди почали в більшості випадків давати тюремні терміни чоловікам, які ухилилися від військової служби.

Про це розповів адвокат Юрій Демченко, який проаналізував останні сто вироків в Судовому реєстрі по статті 336 – (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період).

Як пояснив адвокат, людина, яка пройшла ВЛК і була визнана придатною до військової служби та немає права на відстрочку, але з тих чи інших причин вирішила ухилитися від призову, підпадає під ст.336 Кримінально кодексу України.

Аналізуючи судові рішення по статті 336 ККУ за 2022 – 2023 рік, то переважна більшість вироків були з умовними термінами для чоловіків, які вирішили ухилитися від військової служби. Але за останні місяці ситуація кардинально змінилася. Проаналізувавши понад 100 вироків я виявив, що в абсолютній більшості цих вироків суди дають реальні терміни позбавлення волі без заміни на іспитовий строк – розповів адвокат

Також він продовжив –Це дуже погана тенденція. Я можу припустити, що тут не обійшлося без нашої чарівної влади, яка можливо підказала або навіть наголосила, що всі хто ухиляється від призову на військову службу їх потрібно реально відправляти до в’язниці

Юрій Демченко також в приклад привів останні вироки, які були винесено по статті 336 і там всюди йдуть реальні терміни позбавлення волі.

1 серпня Дрогобицький суд виніс вирок у 3 роки позбавлення волі для особи, яка являючись військовозобов’язаним, визнаним придатним за станом здоров’я для проходження військової служби після проходження ВЛК. Громадянин підлягаючи призову на військову службу в встановленому закону порядку, повідомлений про дату та час прибуття для відправки до військової частини, водночас відмовившися від отримання бойової повістки безпосередньо під підпис, діючи в супереч вимогам статті 65. Тому з метою ухилення від військової служби під час мобілізації без поважних причин умисно не прибув 5 травня до призивного пункту за вказаною адресою, за що і отримав 3 роки позбавлення волі.

3 серпня Канівський суд виніс аналогічний вирок чоловіку за статтею 336. Чоловік також пройшов ВЛК і був визнаний придатним та отримав військове звання солдат. Але призовник не прибув у вказану дату для відправки до військової частини.

Адвокат наголосив, що судити людину по ст. 336 можуть тільки в тому випадку, якщо особа пройшла ВЛК і була визнаною придатною до військової служби і під час мобілізації не мала права на відстрочку.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.