Три способи дізнатися про штраф від ТЦК

Після вступу в силу нового мобілізаційного закону, в Україні суттєво зросли штрафи за порушення правил військового обліку. На сьогодні штрафи будуть накладатися навіть без присутності порушника, тому в цьому матеріалі ми розповімо, як дізнатися про накладений штраф від ТЦК.

Розміри штрафів

У воєнний час штраф за порушення правил військового обліку становить 17 -25,5 тисяч гривень. Наприклад, не оновив дані протягом 60 днів – штраф у 17 тисяч гривень, не прийшов за повісткою, яку надіслали поштою, знову штраф у 17 тисяч гривень. Порушник має сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови, інакше справа передається до виконавчої служби, яка в примусовому порядку стягне штраф.

Важливо, якщо штраф перейшов до виконавчої служби, то він автоматично подвоюється і становитиме не 17 тисяч, а 34 тисячі гривень. Також слід врахувати сплату виконавчого збору та судових витрат, а це ще приблизно 3 000 гривень, тому кінцева сума штраф становитиме 37 тисяч гривень.

ТЦК наразі має можливість отримувати дані про можливих ухилянтів з різних реєстрів, що містять персональні дані українців. Це дозволяє органам швидко виявляти порушників.

Якщо ухилення від мобілізації буде виявлено, штраф може бути накладено протягом трьох місяців, але не пізніше ніж через рік після порушення.

Як дізнатися про накладений штраф від ТЦК

Слід зазначити, що дізнатися про штраф від ТЦК поки він не перейшов до виконавчої служби можливо тільки в двох випадках, постанову про штраф чоловіку перешлють поштою, військовозобов’язаний сам прийде в ТЦК дізнатися про наявний штраф.

А коли штраф перейшов до виконавчої служби, то це уже буде відображатися в наступних реєстрах:

  1. Опендатабот“;
  2. Єдиний центр обробки судових рішень
  3. Додаток “Дія”
  4. “Єдиний реєстр боржників”

Поки це одні із кращих сервісів, де можна дізнатися про штрафи та виконавчі провадження щодо особи.

Якщо ви впевнені, що діяли згідно із законом і не ігнорували повістки, маєте право оскаржити штраф у судовому порядку. Для цього потрібно подати адміністративний позов протягом 10 днів після отримання ухвали. У разі пропущення цього терміну, можна подати заяву про поновлення справи.

Також читайте:

Стало відомо, як надовго Україні вистачить людей для ведення війни.

В Україні виник гострий дефіцит чоловіків: жінкам через війну стало важко знайти пару.

 

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.