ТЦК відправив на службу до прикордонного загону чоловіка, який раніше мав обмежену придатність і був звільнений від призову завдяки бронюванню. Суд визнав дії військкомату цілком законними.
Військовозобов’язаний, який 14 років тому отримав висновок ВЛК про обмежену придатність, а у січні 2024 був заброньований, але все одно був призваний до Сил оборони. Він подав позов до суду, але суд підтримав мобілізацію. Деталі пояснили на порталі “Судово-юридичної газети” (СЮГ).
Закарпатський окружний адміністративний суд 14 травня 2024 року відхилив позов чоловіка, якого затримали при спробі перетнути кордон, доставили до ТЦК, провели ВЛК і призвали на службу в загін прикордонників. У обґрунтуванні рішення вказано, що громадянин не виконав вимоги законодавства, тому військкомат мав право на його мобілізацію.
У постанові, оприлюдненій у Державному реєстрі судових рішень, викладено аргументи призваного чоловіка, ТЦК та судді. Чоловік стверджує, що 16 лютого його затримали на кордоні, швидко провели медкомісію, не врахувавши стан здоров’я і попередні хвороби, та ігнорували його бронювання від ТОВ “Фінтех Ферма”.
ТЦК пояснили, що медкомісію провели згідно з законодавством, а бронювання вважають “сумнівним”. Суддя у рішенні також зазначив проблеми з висновком ВЛК і відстрочкою через бронювання.
По-перше, висновок ВЛК, на який посилається чоловік, був оформлений у 2010 році й потребував повторної перевірки через п’ять років, але це не було зроблено. Не зважаючи на обмежену придатність, його законно призвали, провели огляд і отримали новий висновок.
По-друге, чоловік мав бронювання від компанії, але ТЦК не отримав підтвердження від Генштабу. Водночас громадянин сам мав протягом семи днів повідомити військкомат про відстрочку, але цього не зробив і не мав при собі витягу з наказу про свій статус.
“Суд не виявив протиправних дій при призові та зарахуванні чоловіка до військової частини, тому позов було відхилено” – повідомляє портал СЮГ.
Leave a Comment