Як ТЦК штрафуватимуть тих, хто не має грошей і майна

У Верховній Раді повідомили, що перші штрафи за неоновлення даних з’являться не раніше вересня.

Не оновив дані до 16 липня – штраф. Не з’явився за повісткою, яка буде надіслана поштою – знову штраф. Не сплатив штраф протягом 15 днів з моменту винесення постанови – штраф подвоюється і передається до виконавчої служби для примусового стягнення. Під прицілом виконавчої служби банківські рахунки ухилянта та його майно, яке може бути продано на аукціоні для погашення боргую. А що робити, якщо ні доходів, ні майна немає? На цей випадок у ТЦК також є законний механізм виконання.

Скільки повісток і штрафів може виписати ТЦК

Раніше речник Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін повідомив, що в сьогоднішньому законодавстві повістки поштою можуть надсилати раз у 2 – 3 місяці.

Також слід зауважити, що така повістка вважається врученою, навіть якщо чоловік живе за кордоном, для цього представнику пошти потрібно поставити позначку про неможливість її вручення і передати назад в ТЦК. Якщо чоловік протягом 14 днів не явиться в ТЦК, після того, як йому вручили або не вручили повістку, тоді на нього буде накладено штраф на суму 17 -25,5 тисяч гривень.

Якщо не сплатити штраф від ТЦК, що буде

Після винесення постанови оштрафувати чоловіка, який порушив правила військового обліку, у нього є 15 днів, щоб сплатити штраф або оскаржити його в суді, інакше він буде переданий до виконавчої служби і автоматично подвоюється.

Тобто, якщо працівник ТЦК виписав постанову про штраф на 17 тисяч гривень на чоловіка і він не сплатив його протягом 15 днів, то штраф подвоюється і становитиме 34 тисячі гривень. Також слід врахувати сплату виконавчого збору та судових витрат, а це ще приблизно 3 000 гривень, тому кінцева сума штраф становитиме 37 тисяч гривень.

Що Буде робити виконавча служба, якщо штраф переходить до неї

Перше виконавча служба заблокує всі банківські рахунки і спробує стягнути кошти звідти. Якщо у боржника немає відповідної суми на банківських рахунках, щоб погасити штраф, то виконавча служба через суд накладає арешт на рухоме майно боржника (автомобіль, мотоцикл, велосипед тощо). У разі накопичення штрафу більше 160 тисяч гривень, арешт уже накладається на квартиру/будинок боржника з подальшою його конфіскацією та реалізацією на державному аукціоні.

Як стягуватимуть кошти з тих, хто не має банківських рахунків ні майна

Якщо ж боржник не має майна, яке можна арештувати, виконавча служба може вжити інших заходів:

  • Обмеження прав. За певних умов виконавча служба може обмежити деякі права боржника, наприклад, право на виїзд за кордон.
  • Соціальні виплати. Якщо боржник отримує соціальні виплати, виконавча служба може накласти на них стягнення. Проте є певні види соціальних виплат, які не можуть бути арештовані, як от допомога на дітей, пенсії за віком та інші виплати, передбачені законодавством.
  • Громадські роботи. Якщо боржник не має можливості сплатити штраф, суд може призначити громадські роботи як альтернативу грошовому штрафу.

Ці механізми забезпечують певний рівень виконання рішень суду та інших органів, навіть якщо боржник не має офіційного доходу чи власності.

Як дізнатися про штраф від ТЦК

Як же перевірити наявність штрафу від ТЦК? Юрист Дмитро Франчук у коментарі “РБК-Україна” пояснив, що дізнатися про штраф від військкомату можна кількома способами:

“Особисто відвідати ТЦК за місцем реєстрації. Там нададуть інформацію про те, чи наклали штраф, у якому розмірі та з якої причини.

Мобільний застосунок “Дія”. Але там можна дізнатися інформацію коли уже відкрито виконавче провадження.

Повідомити про накладання штрафу можуть також поштовим повідомленням.

Також перевірити накладення штрафу можна в сервісі “Опендатабот” або “Єдиному реєстрі боржників”. Для цього на сайті потрібно заповнити ім’я та дату народження. Також в “Опендатабот” можна безкоштовно підписатися на моніторинг за ідентифікаційним кодом в Telegram або Viber”.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.