Покарання для ухилянтів: чи можуть арештувати майно, набуте подружжям під час шлюбу

В Україні змінилися правила отримання повісток, а також передбачені збільшені штрафи за порушення правил військового обліку.

Яке майно можуть забрати в ухилянта та як буде накладатися штраф, розповів адвокат Карпенко Андрій Володимирович.

За словами адвоката, що в постанові №560 чітко сказано, що повістку тепер вважається врученою, навіть якщо чоловік знаходиться за кордоном і не отримав її особисто. Для цього представнику пошти, який принесе повістку, потрібно просто поставити відмітку про неможливість її вручення і тим самим вона буде вважатися врученою. Після чого у військовозобов’язаного є 14 днів, щоб з’явитися у ТЦК та СП. Якщо чоловік не з’явиться у ТЦК протягом відведеного часу, то на нього буде накладено штраф у 17 тисяч гривень і його буде подано в розшук.

Адвокат зазначив, що не слід забувати, якщо не сплатити штраф протягом 15 днів, то штраф передають до виконавчої служби для примусового стягнення, після чого він подвоюється і уже становитиме не 17 тисяч гривень, а 37,5 тисяч гривень.

Якщо ж так сталося, що 15 днів минули, і несплачений штраф передали до виконавчої служби для примусового виконання, то сума відповідно зростає до 34 тисяч. Якщо додати 10 відсотків виконавчого збору й інші витрати, то це виходить 37,5 тисяч гривень – розповів адвокат

Конфіскація майна, спільно нажите з дружиною

Адвокат підкреслив, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, на кого воно оформлене. Таким чином, у випадку, якщо сума боргу перевищує 160 тисяч гривень, то виконавча служба може арештувати майно подружжя і продати його на аукціоні для погашення боргу.

Отже, під прицілом виконавчої служби за несплату штрафу стають банківські рахунки ухилянта, рухоме майно (автомобіль, мотоцикл, пральна машина тощо) та нерухоме майно у разі накопичення боргу (квартира, будинок).

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.