Як каратимуть військовозобов’язаних, які не забрали з пошти повістки

З 17 липня працівники ТЦК почнуть надсилати військовозобов’язаним чоловікам повістки поштою. Багато українців не розуміють, як буде проходити процес вручення повістки, тому в цьому матеріалі ми дамо розгорнуту відповідь на дане питання.

Перше слід зазначити, що повістку працівники ТЦК будуть надсилати двома варіантами:

  1. Якщо військовозобов’язаний оновив дані через ЦНАП або додаток “Резерв+” протягом відведених 60 днів, то повістка буде надіслано на адресу, яка була вказана під час уточнення.
  2. Якщо не уточнив адресу протягом відведених 60 днів, то повістка прийде на адресу “прописки”, який буде вказаний в реєстру “Оберіг”.

Повістка має бути надіслана рекомендованим листом (поштою з оголошенням цінності та з описом вкладення) з повідомленням про вручення. Тому таку повістку ніхто в поштову скриньку класти не буде.

Повістка буде вважатися врученою у випадку:

  • військовозобов’язаний отримав листа “з рук в руки”;
  • військовозобов’язаний відмовився отримувати листа, і працівник пошти зробив відповідну відмітку на листі та повернув листа в ТЦК та СП;
  • за цією адресою не вдалося знайти одержувача, і працівники пошти зробили відповідну позначку на листі та повернули його до ТЦК та СП.

У всіх трьох вище перерахованих варіантах повістка вважається належно врученою. Після чого у військовозобов’язаного є 14 днів, щоб явитися у військкомат і встати на військовий облік. Якщо чоловік цього не зробить, то на нього без його присутності накладається адміністративний штраф за ухилення від мобілізації, а також ухилянта подають в розшук.

Нагадуємо, що 17 травня президент Володимир Зеленський підписав законопроект №10379, який передбачається збільшення штрафу від 17 000 до 25 500 гривень за ухилення від військового обліку.

Також читайте:

Що криється реально за оновленням даних в ТЦК.

Ухилянти поповнять державну казну на сотні мільйонів доларів.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.