Українцям розповіли, який термін під час війни можна жити за кордоном по біометрії

Наявність біометричних паспортів дозволяє нашим громадянам перетинати кордони України з туристичною чи іншою метою та проживати в країнах ЄС, а також у країнах, що приєдналися до Шенгенської зони.

Безвізовий режим для українців діє з 2017 року. Передбачається, що нашим громадянам для перетину кордону з територією ЄС віза не потрібна. Просто пред’явіть на пункті пропуску біометричний паспорт та документи, що підтверджують мету поїздки (квитки на заходи, білети на відпочинок тощо)

По біометричному паспорту можна перебувати за кордоном загалом 90 днів протягом останніх 180 днів. Щоб самостійно перевірити, чи не перевищено термін короткострокового перебування, можна скористатися калькулятором на офіційному сайті Державної міграційної служби України.

Правила поширюються на всі країни-члени ЄС (крім Великобританії та Ірландії) та інші країни, які приєдналися до Шенгенської зони.Через 90 днів необхідно залишити територію ЄС, якщо цього не зробити, то під час наступного перетину кордону людині може бути відмовлено.

Для українців є кілька лазівок, які дозволять їм залишитися в Європі після закінчення 90-денного терміну. Перший варіант – подати заяву на тимчасовий захищений статус (для біженців). Це легалізує Ваше перебування в Шенгенській зоні, оскільки враховується факт подачі заяви, а не факт видачі дозволу.

Другий варіант – переїхати в країну, яка пропонує додаткові безвізові дні. Станом на 2024 рік перебувати додаткові безвізові дні можна в наступних країнах:

  • Кіпр;
  • Болгарія (часткове приєднання до Шенгенської зони 31 березня 2024 р.)*;
  • Румунія (часткове приєднання до Шенгенської зони 31 березня 2024 р.)*.

Поки що дія “шенгену” для них розповсюджується лише на авіаційний та морський транспорт.

Тож базове правило 90/180 днів не застосовується при підрахунку періоду. Крім того, кількість днів буде розраховуватися індивідуально для кожної держави.

Наприклад, українці можуть за допомогою біометрії поїхати до Чехії чи Італії та перетнути кордон Болгарії через 90 днів. Потім переїхав до Румунії. Це не буде порушенням умов, оскільки, згідно з основними принципами, розглядаються лише поїздки до країн Шенгенської зони.

Якщо наші громадяни вирішать їхати до Європи не через повномасштабну війну, а виїзд має ознаки регулярного прикордонного руху, то для них діятимуть принципи контролю, визначені в правилах Шенгену. Тобто є необхідним наявність біометричного паспорта і дотримання часового коридору перебування.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.