В умовах дефіциту електроенергії в Україні дедалі більше уваги приділяється питанням енергоефективності. Одним із напрямків, який може дати значний ефект, є відмова від використання бойлерів у тих будинках, де є централізоване гаряче водопостачання.
Докладніше про те, як багато електроенергії споживають бойлери, повідомляє Українська правда, посилаючись на слова голови Асоціації енергоаудиторів Вадима Литвина.
За словами експерта, у Києві наразі налічується близько 190 тисяч бойлерів, які разом споживають до 300 МВт електроенергії. Це можна порівняти з третьою генерацією атомного енергоблока.
«Я вважав сумарну потужність бойлерів Києва, вийшло близько 300 МВт – це третина атомного енергоблоку. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 МВт у Києві заощадити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах», — зазначив Литвин.
Він пояснив, що зараз у Києві 953 184 квартири оснащені централізованим гарячим водопостачанням. За його оцінками, близько 20% із них (приблизно 190 тисяч) мають бойлери. У середньому йдеться про бойлери на 80 літрів із нагрівальним елементом на 2 кВт. Таким чином, потужність, яку споживає бойлери Києва, досягає 380 МВт. Це понад третину потужності атомного енергоблоку та понад половину потужності Київських ТЕЦ.
За словами експерта, у Києві наразі налічується близько 190 тисяч бойлерів, які разом споживають до 300 МВт електроенергії.
Крім зниження навантаження на енергосистему, відмова від бойлерів може дати економічну вигоду. Як зазначив Литвин, вартість кубометра гарячої води із бойлера після підвищення тарифу становить понад 250 гривень.
Водночас вартість централізованого гарячого водопостачання, яке субсидується державою, становить близько 100 гривень за кубометр. Таким чином, різниця у ціні становить 2,5 рази. Тому відмовитися від використання бойлера економічно вигідно, адже централізована гаряча вода в 2,5 рази коштує дешевше для бюджету середньостатистичної української родини.
Leave a Comment