Влада готується ускладнити життя ухилянтам ще більше. ТЦК можуть зробити цивільною структурою, тож усі працівники будуть у цивільному одязі. Відтак вирізнити їх у натовпі звичайних міських перехожих буде не легко.
Про це розповів голова Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.
Попри новий мобілізаційний закон, який набув чинності місяць тому, поповнення українських військ й досі йде надто повільно. Влада вважає, що в цьому випадку ТЦК спрацювало не ефективно, та його діяльності мала бути значно вищою. Тому зараз розглядається декілька варіантів реформування ТЦК, які можуть підвищити ефективність цих сил.
Один із варіантів – підпорядкувати TЦК Міністерству оборони. Прихильники цього кроку стверджують, що пряме приєднання значно покращить зв’язок між TЦК та військовим відомством. Завдяки цьому мобілізація відбуватиметься швидше та масштабніше.
Другий варіант – зробити ТЦК цивільними установами. Тоді центри комплектування будуть повністю підпорядковані цивільним службам, а працівники ТЦК перестануть носити військову форму.
“Те що створюються рекрутингові центри та збільшується їхня кількість вже частина реформи”, – сказав нардеп.
Однак Завітневич зазначив, що цей варіант, як і перший, потребує детального аналізу. Глава комітету з питань оборони також підкреслив, що будь-які зміни під час війни потрібно впроваджувати з особливою обережністю, щоб не завдати ще більшої шкоди. Зрештою, нинішня мобілізаційна система, хоч і пробуксовує та все ж працює.
«Потрібно все обговорювати й реально дивитися на ситуацію, що працює, а що ні», – підсумував нардеп
Однак у будь-якому випадку ні той, ні інший варіанти не приносять користі ухилянтам. У першому випадку ТЦК усіма доступними засобами посилить «вилов» ухилянтів. У другому випадку їх неможливо буде здалеку ідентифікувати й встигнути “втекти”.
Leave a Comment