ООН продовжує надавати фінансову підтримку українцям під час війни. Внутрішньо переміщені особи та постраждалі від війни можуть подати заявку на грошову підтримку від Міжнародної організації у розмірі 10 800 гривень.
Першочергово це стосується осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій, хоча переселенців, які здійснили переїзд протягом останніх пів року (6 місяців) та біженці, які повернулися після вимушеної міграції також можуть претендувати на виплати.
Критерії для оформлення виплат:
- сім’я не отримувала фінансової допомоги від ООН чи інших міжнародних організацій;у родині є лише мати або батько та дитина до 18 років;
- родину очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку – від 55 років або літня особа з дитиною до 18 років;
- сім’я з одним чи кількома особами, які мають особливі потреби (хронічні захворювання, інвалідність тощо).
Важливо, місячний дохід сім’ї у вище перерахованих категорій, не повинен перевищувати 5400 грн на одну особу. В допомозі може бути відмовлено, якщо сім’я уже отримувала раніше допомогу від ООН у розмірі 2220 гривень на одну особу.
Щоб отримати фінансову допомогу, потрібно пройти співбесіду з партнером ООН “Право на Захист” у центрі збору. Адреси центрів можна подивитися перейшовши за посиланням. Для тих, кому відмовлять у виплатах, зберігається право на безкоштовну правову та психологічну допомогу.
Всі члени сім’ї повинні бути особисто присутні на місці збору даних. Якщо мова йде про маломобільних осіб, то їх направлять на реєстрацію у дистанційному режимі.
Кожен член сім’ї повинен надати такі документи:
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
- податковий номер;
- довідка ВПО;
- банківська картка головного заявника – у гривнях;
- свідоцтво про народження дітей;
- документ, що посвідчує законну опіку над дитиною;
- медична довідка / посвідчення у разі хронічного захворювання або інвалідності.
Представник ООН підкреслив, що для центру не потрібен код CCV (тризначний код на звороті картки).
Виплати буду здійснюватися в розмірі 3600 гривень на одного члена сім’ї, протягом 3-ох місяців.
Leave a Comment