Відповідно до змін в деяких законодавчих актах України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, все більше українців призиваються на службу. Проте деякі чоловіки можуть служити за місцем проживання.
Отже, військовослужбовці, які мають право на відстрочку, але мобілізувалися за власним бажанням, можуть служити за місцем проживання.
Особливо це стосується чоловіків, які:
- з інвалідністю;
- на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- які самостійно виховують дитину або дітей віком до 18 років;
- які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- які виховують хвору дитину;
- на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
- усиновителів, опікунів, піклувальників, названих батьків, батьків-вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
- зайнятих постійним доглядом за хворою дружиною або чоловіком, дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком МСЕК чи ЛКК потребують постійного догляду;
- які мають дружину або чоловіка з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що вони не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Звертаємо вашу увагу, що жінки також можуть мобілізуватися за власним бажанням, якщо вони визнані військово-лікарською комісією придатними до військової служби.
Якщо військовозобов’язаний доглядає за хворою дитиною, дружиною або батьками, необхідно мати відповідні підтверджувальні документи. До того ж є ще один важливий нюанс – потрібне спільне проживання з людиною за якою доглядаєш. В цьому випадку можна оформити відстрочку, якщо більше немає кому доглядати за родичем з інвалідністю.
Також читайте:
Хто не може отримати відстрочку від мобілізації, оновлення в законі
Чи допоможе “Резерв+” уникнути штрафів при перевірці документів
Leave a Comment