Поки війна в Україні не припиняється ні на день і всі прогнози так званих експертів давно втратили свою актуальність. Але є більш надійне джерело ніж тисячі військових експертів – це історія.
Давайте розглянемо на прикладі п’яти останніх великих війн, чим вони закінчилися та чи може Україна повторити один зі сценаріїв.
1.Сценарій другої світової війни (1939 -1945). Повна перемога однієї зі сторін та прийняття противником умов переможця. Тобто, війна до виявлення переможця.
2. Афганський сценарій (1979 -1989). Війна між Афганістаном та Радянським союзом. Це була довга війна на виснаження, як підсумок досягнення однією зі сторін тих чи інших цілей. І після 10 років війни, Радянський союз вивів свої війська, але при цьому загинули понад 2 мільйони афганців, а країна поринула в середньовіччя.
3. Фінський сценарій (1939 – 1940). Війна між СРСР і Фінляндією, яка закінчення через укладання мирного договору по лінії фронту.
Такий сценарій уже не раз пропонували Україні, щоб сісти за стіл перемовин та підписати мирний договір, який регулюватиме відносини між країнами та нейтральний статус України. Але так і ніхто не дав гарантій, що через деякий час Росія не нападе знову, про що не раз говорив Президент.
4. Корейський сценарій (1950—1953). Закінчення війни по лінії фронту за умови безстрокового перемир’я, без будь-яких офіційних документів.
Тут відносини між країнами будуть фактично припинені. Україна не буде вступати до НАТО, але отримає велику допомогу від заходу, що і буде гарантією не нападу з боку РФ.
5. Палестинський сценарій. Перемир’я по лінії фронту, але обидві сторони його будуть використовувати як відпочинок, щоб підготуватися до чергової хвилі війни. Тобто нескінченна війна, яка триває уже 75 років.
На сьогодні Україна вибирає перший сценарій, війна до переможного кінця. Залишається сподіватися, що це станеться якомога швидше.
Leave a Comment