Новий закон про мобілізацію набув чинності: названо головні зміни

Ухвалений Верховною Радою у квітні новий закон про мобілізацію з 18 травня 2024 року набуває чинності. Відповідно до нього, українських військовозобов’язаних чекає багато змін.

Адвокат юридичної фірми «Ріяко та партнери» Катерина Аніщенко ознайомила детальніше з новим законом. Юрист перерахувала основні зміни, які чекають на військовозобов’язаних:

Військовий квиток

З 18 травня 2024 року всі військовозобов’язані повинні мати при собі військовий квиток і паспорт. Якщо громадянин не зможе надати необхідні документи, в такому випадку ТЦК має право виписати повістку.

Мобілізаційний вік

В Україні призовний вік знизили з 27 до 25 років. Відповідний закон був підписаний Президентом 2 квітня 2024 року. Юрист вважає, що працівники ТЦК приділятимуть більше уваги громадянам цієї вікової категорії.

Скасування статусу обмежено придатних

Громадяни, які раніше мали статус «обмежено придатний», тепер повинні пройти повторно ВЛК. За результатами медичного огляду їх визнають непридатними або придатними до військової служби.

Оновлення облікових даних

Протягом 60 днів після набрання чинності мобілізаційного закону, тобто до 16 липня 2024 року, всі військовозобов’язані повинні оновити облікові дані в ТЦК. Це можна зробити у військкоматі за місцем реєстрації, через електронний кабінет або у ЦНАПі.

Відстрочка для студентів

Оскільки студенти мають відстрочку від мобілізації, багато українських чоловіків від початку війни знову пішли вчитися. Але зараз отримати її може не кожен. На неї мають право тільки ті студенти, які здобувають освітній ступінь вище, ніж той, що був здобутий раніше. Але ті, хто отримав другу або третю вищу освіту, не можуть претендувати на відстрочку.

Перевірка документів

Юрист також нагадав, що з 18 травня працівники ТЦК мають право перевіряти документи українців без супроводу поліції.

Вручення повістки

За словами юриста, новий закон також передбачає зміни в правилах вручення повісток. Так, документи вважаються врученими з моменту відправлення на пошту.

“Тому направлення повістки на адресу місця реєстрації, без фактичного підпису особи, яка її отримала, буде належним повідомленням і надалі слугуватиме доказом для суду в майбутньому”, – повідомила Аніщенко.

Штрафи

Катерина Аніщенко уточнила, що за новим законом ТЦК може накладати штрафи на військовозобов’язаного навіть без рішення суду. Відповідно, виконавча служба може арештовувати майно та банківські рахунки українців.

Також читайте:

Українські чоловіки у яких є підстави для відстрочки не мають проходити ВЛК

Верховна Рада змінить покарання для ухилянтів

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.