Українське консульство вимагає оновити персональні дані чоловіків за кордоном. Це означає що якщо у громадянина немає військово-облікових документів, він не зможе отримати послуги.
Деякі європейські країни навіть заговорили про можливу депортацію українських військовозобов’язаних.
Польща
Країна, яка однією з перших відреагувала на зміни. Вони заявили, що готові допомогти Києву повернути своїх громадян.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що хоча потреба України в захисниках очевидна, питання повернення чоловіків призовного віку залишається невизначеним.
Посол Польщі в Україні Ярослав Гузи зауважив, що Польща не знає, як бути з українськими чоловіками. Проте примусово виселяти їх не будуть.
Чехія
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що держава не підтримує українців, які переховуються за кордоном. Також він зазначає, що можливості держави щодо депортації наших співвітчизників обмежені.
Литва
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас заявив, що хоче побачити, як це все буде відбуватися у Польщі, щоб наслідувати їх. Влада може допомогти у відправленні українських чоловіків за кордон.
Також чиновник зазначив, що можуть обмежити їм соціальні виплати, а також дозволи на перебуванні в країні.
Естонія
Радник департаменту громадянства та імміграційної політики Естонії МВС Аннелі Вікерс зазначила, що якщо українці призовного віку не обміняють свої протерміновані паспорти в українському посольстві, вони тільки втратять можливість подорожувати.
Словаччина
Міністр оборони Словаччини, Роберт Калняк наголосив, що найбільша допомога українській армії – її люди.
Угорщина
Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Сім’єн запевнив, що Угорщина не буде видавати українських біженців, особливо чоловіків. Тому що люди самі мають вирішувати, залишатися чи їхати додому.
Він наголосив, що кожен український біженець в Угорщині є вільною людиною і може сам вирішувати, що йому робити.
Німеччина
Канцлер Німеччини Олаф Шульц повідомив, що працевлаштовані українці з посвідкою на проживання можуть залишитися в Німеччині. Й тому закликає біженців шукати роботу.
Юрист Роман Єделєв повідомляє, що у Європі не буде масового повернення українців додому.
«У Європейській конвенції з прав людини є додатковий протокол, який забороняє масову депортацію іноземців», — пояснює експерт.
Leave a Comment