Заборона в отримані консульських послуг чоловікам за кордоном виглядає, як не ефективний захід для посилення мобілізації, а як банальна помста тим, хто втік з України і не хоче вертатися на батьківщину.
Таку думку висловив юрист й правозахисник Олександр Павліченко у розмові з журналісткою ТСН.
Юрист стверджує, що закриття кордону для військовозобов’язаних чоловіків – це була неправильна дія, оскільки розраховувалося на досить короткий період війни, рік максимум півтора.
“Але коли війна триває понад два роки, може навіть п’ять років, стає нелогічно закривати кордон “, – сказав Павліченко.
Що стосується заборони надання консульських послуг за кордоном, то він вважає логічніше це було зробити ще навесні-влітку 2022 року.
“Коли йшлося саме про те, щоб не було такого потоку ухилянтів і, відповідно, це було б застереженням… такою мірою, яка спрямована в майбутнє. Але ми зараз вже перебуваємо в третьому році широкомасштабної війни. І ці дії, які б мали виправдання на початку… нині видаються трошки ірраціональними, а те, як вони були сформульовані та виконані, більше нагадувало спробу помститися цій категорії населення”, – прокоментував гість ТСН.
Павліченко наголосив, що не захищає і не виправдовую ухилянтів. Але демографи попереджають про іншу проблему – Україна втратить десятки тисяч громадян, які просто відвернуться від неї.
«Можливо, це не найгероїчніша група населення, але Україна не створює стимулів і мотивації… Це втрата для України, як з точки зору її іміджу, так і з точки зору визнання того, що Україна насправді не є зовсім правовою державою, якою вона себе проголошує», – підкреслив юрист.
Також читайте:
Зміни в новому законі, що до мобілізації студентів.
Оновлені правила, позбавлення права власності на житло.
Українським сім’ям з дітьми видають нову фінансову допомогу
Leave a Comment