11 квітня Верховна Рада ухвалила новий мобілізаційний законопроект, який спрямований на покращення мобілізації та військового обліку.
Коли закон вступить в силу та які принесе зміни в мобілізацію читайте в нашому матеріалі.
Законопроектом передбачено, що кожен військовозобов’язаний повинен оновити військово облікові дані у ТЦК протягом 60 днів, якщо він досі цього не зробив. У разі ігнорування даного пункту, представники ТЦК можуть звернутися до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення особи до військкомату.
Всі військовозобов’язані чоловіки повинні мати при собі військово облікові документи та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК. Якщо чоловік відмовиться надати документи або у нього при собі їх не буде, представники поліції мають право затримати чоловіка на три години, щоб вияснити всі обставини.
Інші пункти законопроекту:
- Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
- Військовослужбовцям, їхнім дружинам (чоловікам) не нараховуватимуться проценти за користування кредитом, штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед банками та іншими організаціями, винятки становитимуть кредити на автомобілі та нерухомість.
- Місцеві державні органи зобов’язані сприяти мобілізації.
- Документом передбачається Базова військово підготовку для чоловіків віком 18-25 років, яка триватиме до 5-ти місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний час. Її можна буде пройти під час навчання у ВНЗ або в тренувальних центрах ЗСУ. Така підготовка почнеться з 1 вересня 2025 року.
- Особи, які не пройшли військову службу чи базову військову підготовку, не зможуть працювати на державній службі, в прокуратурі чи поліції.
- Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.
- Чоловіки, яких було визнано обмежено придатними будуть зобовʼязані повторно пройти ВЛК протягом 12 місяців.
Також законопроєктом передбачено нові обмеження для чоловіків:
- Обмеження в праві керування автомобілем;
- Отримання консульських послуг для чоловіків за кордоном.
Тепер законопроєкт має підписати спікер Верховної Ради та передати його на підпис президенту. Документ набуде чинності через місяць після того, як його підпише глава держави.
Leave a Comment