Демобілізація військових: які зміни хочуть внести у Верховній Раді

У Верховній Раді запропонували демобілізувати військових не через 36 місяців, як пропонується у новому мобілізаційному законі, а через 18 місяців. Тому що три роки – це надто великий термін.

7 лютого у Верховній Раді ухвалили новий мобілізаційний законопроект щодо удосконалення мобілізації (№10449), зараз він готується до другого читання, де будиться вносити правки. Як зазначають депутати, зараз активно обговорюється питання демобілізації– воно виявилося одним з найбільш спірних.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк. Як зазначив нардеп, 36 місяців для військових це дуже великий термін і його потрібно коротити вдвічі – до 18 місяців.

Ми пропонуємо термін у 18 місяців, якщо боєць безпосередньо перебуває у зоні бойових дій. Це було б справедливо. Також потрібно ротація чоловікам, які уже довгий час знаходяться на фронті, адже вони мають право на відпочинок. А щоб все це було можливо, потрібно провести додаткову мобілізацію. – додав він.

Цимбалюк також наголосив на важливості демобілізації строковиків. Він і його колеги вимагають негайно відправити їх додому. Ці чоловіки служили кілька років, хоча мали звільнитися зі служби через 12 місяців. Деякі з них можуть підписати контракт і продовжувати захищати Батьківщину, а інші отримають право і можливість почати жити цивільним життям.

Слід також вирішити питання мобілізації чоловіків, які доглядають за родичами з інвалідністю. Таким людям треба визначити, хто їм допомагатиме. Це може бути близький родич – це правило має бути законодавчо закріплене.

Нагадуємо, на підсумковій минулорічній пресконференції президент Володимир Зеленський розповів, що військові від нього вимагають мобілізувати додатково 500 тисяч чоловік. Тому фактично, новий мобілізаційний законопроект написаний, щоб покращити мобілізацію чоловіків, які переховуються від військкомата і дати можливість військовим на ротацію та демобілізацію.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.