Під час проведення мобілізаційних заходів серед населення, багато хто відмовляється від повістки і не хоче її підписувати. Про наслідки, які можуть бути після відмови розписатися у повістці розповів адвокат Руслан Ткаченко.
Правозахисник заявив – “Відмова від підпису не впливає на факт вручення документа. Відповідно до законодавства має значення факт вручення повістки стороні, а не його підпис. Це робиться для того, щоб уникнути можливого ухилення від виконання обов’язків, які зазначені в повістці“.
Тому у разі відмови в підписанні повістки на військовозобов’язаного чоловіка складається акт, який зафіксовує відмову, але не скасовує обов’язок.
“Якщо неявка до ТЦК та СП буде повторюватися протягом декількох разів – коли не просто кинули повістку і людина не з’явилась, а її вручили під розпис, то звичайно, у цьому випадку може бути кримінальна відповідальність. Загалом три рази повинно бути доведено, що людина дійсно отримала повістку і не з’явилась в ТЦК“, – пояснив юрист.
Також він зазначив, що за порушення законодавства про оборону країни, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність. А саме:
- За перше порушення від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1 700-3400 грн);
- у разі повторного порушення протягом року – від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3 400-8 500 грн).
- За ігнорування трьох і більше повісток можуть відкрити кримінальне провадження. Також за ігнорування мобілізаційного розпорядження загрожує кримінальна відповідальність до 3 років обмеження волі.
Раніше ми розповідали, що в Міністерстві оборони України затвердило новий перелік захворювань, за якими оцінюється придатність до військової служби.
Leave a Comment