З 18 серпня по 15 листопада 2023 року в Україні продовжили воєнний стан. Це означає, що мобілізація триває і отримати повістку можна будь-де.
Представник юридичної компанії “Gracers” Сергій Тихолоз зазначив, що повістка це фактично документ, в якому повинно бути вказані ініціали військовозобов’язаного чоловіка, його дата народження та місце прописки. Після отримання повістки чоловік повинен з’явитися в ТЦК для постановки на воєнний облік.
За словами юриста, відмовитися від повістки можливо, якщо працівник ТЦК виписав її з порушенням чинного законодавства. Наприклад:
- у повістці неправильно вказано ПІБ людини (повістка може бути адресована комусь іншому);
- повістку вручає особа, яка не уповноважена це робити;
- на повістці немає печатки військкомату/підпису військового комісара.
У такому випадку можна відмовитися від повістки. Тоді працівник ТЦК та СП складає акт про відмову від отримання повістки та передає на розгляд керівникам ТЦК та СП.
Що загрожує чоловіку після відмови отримувати повістку.
В чинному законодавстві немає кримінальної відповідальності, якщо людина ухиляється від військової служби, але за відмову отримати повістку і порушення правил військового обліку, можна отримати штраф від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – від 3400 до 5100 грн.
Зауважимо, факт вручення повістки в суді оскаржити не можна, проте можна оскаржити постанову про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адміністративної відповідальності за цей факт.
Leave a Comment