Головним напрямком роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) є створення комісії (очолює її – глава військової адміністрації) для ухвалення рішень щодо зняття з обліку, заміни керівного складу ветеранами та максимальна цифровізація.
Заступник Міноборони Олександр Павлюк в ефірі національного телемарафону повідомив, що зараз проводяться активні роботи з цифровізації ТЦК та СП. Зокрема мають бути підписані спільні накази, аби реєстр резервістів працював разом із державним, що дозволить відстежувати переміщення кожного військовозобов’язаного. В такому випадку буде складно робити незаконні кроки і можна буде мінімізувати корупційні ризики через виведення людського фактору із цього напрямку.
«Ми зараз звернулися до Офісу, щоб максимально залучити військові адміністрації та керівництво ОТГ до мобілізації. Вони за законом зобов’язані разом з ТЦК цими процесами займатися. Таке рішення буде комплексне, не однієї людини, що знизить ризик корупційних складових» – зазначає Павлюк.
Також заступник міністра оборони заявив, що до кінця 2023 року майже 30% керівного складу ТЦК мають замінити ветеранами. Зокрема, військовим, які мають отримати нові посади, необхідно буде ще пройти підготовку та отримати досвід в роботі ТЦК. Звичайно, ці люди повинні хотіти працювати в ТЦК та бути гідними цих посад.
За словами Олександра Павлюка, рота та охорона ТЦК вже на 50-70% замінена військовими, які отримали поранення та не можуть продовжувати воювати. Наступний етап – це заміна керівного складу. Однак важливо при цьому не зірвати процес мобілізації.
Що стосується перевірок військкоматів, то деяка інформація ще потребує перевірки, але за попередніми висновками 11 осіб підпадають під підозру щодо незаконного збагачення.
Leave a Comment