Допомога по безробіттю є однією з гарантованих соціальних виплат, на яку мають право громадяни України. Щоб отримати допомогу, необхідно зареєструватися в центрі зайнятості. Іноді після втрати роботи людина не поспішає формально отримувати статус безробітного, а просто шукає джерело доходу. Та даремно.
По-перше, безробітні протягом певного часу мають право отримувати допомогу від держави. По-друге, за ним призначать куратора, який буде зобов’язаний допомогти йому знайти роботу.
Для оформлення статусу безробітного потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості, також це можна зробити через застосунок “Дія”. Центру зайнятості потрібно надати слідуючі документи :
- Трудову книжку;
- Документи про освіту або їх копії;
- Документи про військовий облік.
Статус безробітного надається на підставі заяви особи з першого дня реєстрації в Центрі зайнятості. Таким чином, допомога починається з першого дня отримання статусу безробітного.
Розмір допомоги по безробіттю залежить від стажу роботи та заробітної плати безробітного.
У період воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150% мінімальної заробітної плати. У 2023 році цей показник становитиме 10 050 гривень.
Розмір допомоги по безробіттю визначається з урахуванням страхового стажу у відсотках до середньої заробітної плати, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого правлінням Фонду для таких осіб:
- до 3 років – 50%;
- від 3 до 6 років – 55%;
- від 6 до 12 років – 60%;
- від 12 до 18 років – 65%;
- від 18 до 24 років – 70%;
- від 24 до 30 років – 75%;
- Старше 30 років – 80%.
Важливо розуміти, що отримання допомоги по безробіттю можливе тільки при відсутності офіційного доходу.
Leave a Comment