В даний час багато українців мають можливість отримувати матеріальну допомоу від державних та міжнародних організацій. Як правило, в більшості випадків отримувачами допомоги є внутрішньо переміщені особи. Проте, ще одна категорія громадян зможе отримувати по 3350 гривень протягом 190 днів. Стосуватиметься це тих, хто частково втратив заробіток через зупинення або зменшення обсягів виробництва, виконання робіт або надання послуг.
Ромір допомоги становить 3350 на місяць, але отримати її зможуть ФОП та співробітникам. Головною умовою є те, аби громадяни частково втратили заробіток за певними критеріями. Допомогу можуть отримати ФОП, робочий день яких скоротився на 30%, а також працівники, чиї робочий час та зарплата скоротилася на 30%. При цьому скорочення чи зупинка роботи має охоплювати щонайменше 20% чисельності їх чисельності. Виплати ви отримувати не зможете, якщо роботодавець є органом місцевого самоврядування, державної влади, або установою, закладом організацією, що утримуються фондом соціального страхування або за рахунок місцевого чи державного бюджету.
На допомогу також не зможуть розраховуваьт ФОП чи роботодавець перебуває у процесі припинення підприємницької діяльності чи юридичної особи, перебуває у процесі санації, визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство. Допомога також не передбачена, якщо роботодавець або ФОП працює за сумісництвом, відмовився від тимчасового переведення на відповідну роботу на повний робочий день, проходить альтернативну (невійськову) службу, перебуває у відпустці або просто без збереження зарплати, має трудовий договір, зупинений на період військового становища.
Зазначений вид підтримки надається на період скорочення або зупинення діяльності, але сумарно не більше ніж на 180 календарних днів протягом 36 місяців з дня скорочення чи зупинення діяльності. Щоб отримати допомогу, роботодавець чи ФОП повинен звернутися до центру зайнятості за місцем господарської діяльності. Заяву необхідно надіслати не пізніше ніж за 90 календарних днів від дати скорочення або припинення виробництва.
Leave a Comment