Українці зараз багато речей купляють закордоном на таких сайтах як “Alibaba”,” Amazon” тощо. Крім того, багато людей підписуються на ігри та купують різні сервіси, продавці яких також знаходяться за кордоном. Під час покупки товару відбувається конвертація грошей за курсом , близьким до офіційного. На даний час курс долара до 40 гривень, але в деяких випадках він може сягати до 48 гривень. Клієнт Ощадбанку був у схожій ситуації, по-перше, їм обрали шалений курс, а по-друге, банк невідомо чому стягував комісію.
Клієнт ділиться своєю історією на веб-сайті Мінфін. Цього разу – історія чоловіка, який вирішив скористатися карткою Ощадбанку для покупок на іноземних сайтах.
“Коли розраховувався в інтернеті на AliExpress, порахувало за курсом 48 грн за долар(нагадуємо , що курс долара в Ощадбанку 40грн)” – пожалівся чоловік.
Ощадбанк миттєво відреагував на скаргу. У банку швидко пояснили, чому так сталося і як не потрапляти в подібні ситуації.
“При сплаті гривневою карткою на іноземному ресурсі сума операції конвертується за курсом Міжнародної платіжної системи (IPS) на день операції. Сума, отримана від MPS, заморожується за курсом банківського платежу карти в день операції.”- відповів банк
Тому краще використовувати валютну картку для здійснення покупок. В іншому випадку до подібних несподіванок завжди потрібно бути готовим.
Leave a Comment