Статті

У додатку «Дія» тепер можна отримати копію документа про місце проживання

Витяги про прописку тепер можна генерувати в програмі «Дія». У Мінцифри повідомляють, що з червня сервіс доступний на порталі, а відтепер і в додатку (потрібно оновити до останньої версії).

Начальник управління статистики Михайло Федоров на офіційному відео детально розповів, як працює сервіс.

Оновлення для додавання місця проживання наразі доступне лише для iOS (версія 3.0.49), Android буде доступна функція найближчим часом.

Це документ, що підтверджує ваше заявлене або зареєстроване місце проживання. На даний час це одна з найпопулярніших довідок, яка необхідна при багатьох державних послуг : одруженні, відкритті власного рахунку в банку, влаштуванні дитини в дитячий садочок, оформленні на роботу та в службі зайнятості чи постановці чоловіків на військовий облік. Раніше для оформлення документів потрібно було стати в чергу до відповідного реєстру, щоб отримати паперову довідку.

Отримайте виписку про місце проживання всього в три кліки в додатку«Дія».

В оновленому додатку «Дії» перейдіть у розділ «Сервіси». Виберіть пункт меню «Довідки та виписки» → виберіть послугу «Довідка з місця проживання» Натисніть кнопку «Замовити витяг». Після обробки заявки (протягом кількох хвилин) pdf-файл можна завантажити протягом 24 годин, якщо державний реєстр надав необхідну інформацію. Ви також можете замовити виписку про місце проживання вашої дитини в анкеті.

Кожна електронна виписка містить унікальний номер і QR-код – ви просто скануєте QR-код і за допомогою камери смартфона перевіряєте справжність документа. Є й інші способи підтвердження місця проживання – за допомогою цифрового паспорта в «Дії» (внутрішнього чи закордонного), або шляхом проставлення відповідного штампу в паспорті у вигляді книжечки, який проставляється виключно до 1 грудня 2021 р.

Наразі Мінцифри працює над видаленням цієї довідки з ланцюжка для подальшої автоматизації – ідея полягає в тому, щоб державні органи та приватні компанії могли самостійно отримувати ці дані після отримання явної згоди користувача на відповідний запит у «дії» Михайло Федоров, Мінцифри.

Facebook Comments Box
Головний редактор

Recent Posts

Штрафи від ТЦК: що буде, якщо не платити і як сума може зрости з 17 до 37 тисяч гривень

Після змін до мобілізаційного законодавства в Україні значно посилили відповідальність за порушення правил військового обліку.…

1 годину ago

У Вінниці чоловіки побили людину, а поліцейський спостерігав за інцидентом

У мережі поширюється відео бійки, яка, за словами очевидців, сталася у мікрорайоні Тяжилів у Вінниці.…

11 години ago

Apple готує лінійку продуктів «Ultra»: ціна і характеристики

Головний фокус Apple зміщується в бік продуктів класу «суперпреміум». Очікується поява таких пристроїв: iPhone Ultra…

11 години ago

Київстар, Vodafone чи lifecell: як підключити дешеві тарифи, щоб був безлімітний інтернет

Багато українців під час вибору мобільного тарифу дедалі більше звертають увагу не тільки на його…

18 години ago

Ветерани можуть отримати нову безкоштовну допомогу від держави: подробиці

В Україні запустили нову державну програму медичної допомоги для ветеранів та військових, які отримали травми…

19 години ago

Сигарети різко подорожчають з 1 квітня: скільки доведеться платити за пачку

Якщо зараз пачка сигарет у магазинах коштує приблизно 140-155 гривень, то вже з 1 квітня…

20 години ago