Сьогодні смартфон для більшості є невід’ємною частиною повсякденного життя, ніби йшлося про їжу, воду і повітря. На жаль дуже легко переступити ту тонку грань між необхідним/плідним та надмірним/шкідливим проведенням часу за смартфоном. Не вдаватимемося в подробиці шкоди від бездонного проведення часу за смартфоном, блукання по всесвітній мережі інтернет і т.д. Метою цієї статті є ознайомити вас із функціоналом MIUI, який може допомогти вам проводити менше часу у вашому Xiaomi.
Сучасний смартфон дозволяє поглинати величезну кількість інформації із неймовірною швидкістю. Найчастіше ми користуємося смартфоном навіть на шкоду іншим аспектам нашого життя.
Отже, приступимо до обговорення кількох моментів MIUI, які допоможуть проводити менше часу у вашому Xiaomi 🙂
Скільки часу ви витрачаєте на смартфон на день?
Перш ніж вирішити проводити менше часу у вашому Xiaomi, варто уточнити скільки в принципі ви витрачаєте на нього з дня на день. У цьому допоможе вбудований в MIUI сервіс «Цифрове благополуччя і батьківський контроль».
Відкриваємо програму «Налаштування» вашого Xiaomi
Далі переходимо до розділу «Цифрове благополуччя та батьківський контроль»
Нас цікавить підрозділ “Панель інструментів”, де ми отримаємо статистику часу використання смартфона.
Залежно від отриманих нами даних вже можна зробити висновок: чи потрібно нам скоротити час використання смартфона, або ми віддаємо смартфону належний час і ні хвилини більше )))
Які програми вас відволікають найбільше? Вимкніть їх повідомлення
У цьому ж цифровому добробуті можна отримати статистику за тими програмами, які найбільше забирають у нас часу.
Боротися з ними можна шляхом вимкнення або обмеження їх повідомлень. Зробити це можна за цією інструкцією:
Відкриваємо програму «Налаштування» вашого Xiaomi
Далі переходимо до розділу «Сповіщення та Центр управління»
Нас цікавить підрозділ «Сповіщення додатків», де ми якраз можемо відключити повідомлення до тих додатків, що забирають у нас більше часу.
Крім того, розділ налаштувань сповіщення та центр керування дозволяє вимкнути повідомлення на екрані блокування, що спливають сповіщення та мітки конкретним програмам.
Не хочете, щоб хтось турбував вас у годинник, коли ви не користуєтесь смартфоном? Використовуйте режим «Не турбувати»
Припустимо, ви вирішили присвятити вечір сім’ї, але зрадницький смартфон так і норовить вас відволікти. Вихід – скористатися режимом «Не турбувати». Включити його або налаштувати можна кількома способами:
Через центр управління увімкнувши відповідну іконку.
За допомогою звукової панелі, причому тут можна налаштувати часовий інтервал.
За допомогою налаштувань можна увімкнути режим «Не турбувати» за розкладом. Зробити це можна за цією інструкцією:
Відкриваємо програму «Налаштування» вашого Xiaomi
Далі переходимо до розділу «Звук та вібрація»
Нас цікавить пункт «Не турбувати», де ми можемо налаштувати включення цього режиму за розкладом і не тільки.
Режим «Не турбувати» відключає всі звуки як системні, так і мультимедійні, а також вібрації, що дозволяє нам не відволікатися на смартфон.
Конкретна програма занадто приваблива, встановіть таймер
Буває й таке, що деякі програми буквально зомбують нас на велику витрату часу на них. Тут нам на допомогу прийде та сама панель інструментів у цифровому добробуті зі своєю функцією таймерів.
Відкриваємо програму «Налаштування» вашого Xiaomi
Далі переходимо до розділу «Цифрове благополуччя та батьківський контроль»
Нас цікавить підрозділ «Панель інструментів», де ми й налаштуємо таймер на конкретні програми, які зомбують нас на велику витрату часу на них.
Таким чином ми зможемо контролювати час, який витрачаємо на ту чи іншу програму. Дуже зручна функція по відношенню до соціальних мереж або подібних додатків.
Скоротіть час проведення смартфоном перед сном. Увімкніть нічний режим
Нарешті ми дійшли до свята святих – сну. Найчастіше смартфон забирає час не лише перед сном, а й навіть відведений для сну. Корисність та необхідність достатнього часу на сон навіть обговорювати не варто. Ясно одне, не можна дозволяти смартфону забирати у нас час, відведений для сну. У цьому нам допоможе нічний режим.
Відкриваємо програму «Налаштування» вашого Xiaomi
Далі переходимо до розділу «Цифрове благополуччя та батьківський контроль»
Нас цікавить підрозділ «Нічний режим», де ми і налаштуємо його на власний лад.
Сподіваюся вищеперелічені поради допоможуть вам проводити менше часу в смартфоні, а час, що вивільнився, ви направите на корисну і плідну діяльність.
А що думаєте ви?
Як ви контролюєте час, який витрачаєте на ваш смартфон? Чи вважаєте ви, що витрачаєте більше часу, ніж потрібно? Поділіться своїми порадами з цього приводу. Вступайте в дискусію у коментарях.
Leave a Comment