З 22 жовтня громадяни України матимуть можливість купувати безготівкову іноземну валюту за офіційним курсом 36,6 грн/долар, щоб покласти її на депозит. Через півроку вкладники будуть зобов’язані продавати валюту за курсом НБУ. Суму вкладів на одну особу Нацбанк обмежувати не буде.
Правила безглузді, умови прийнятні
Таким чином, усі українці матимуть можливість:
- відкрити депозит у будь-якому з банків та покласти на нього долари,
- обміняні у цьому банку;
- після закінчення 6 місяців валюта має бути продана за офіційним курсом.
Депозит відкривається із можливістю продовження, але без права дострокового розірвання. Кількість вкладів для одного клієнта банки не обмежують, а відсоткову ставку кожна фінустанова встановлює відповідно до своєї відсоткової політики.
Банки, які продаватимуть валюту, для захисту від власних валютних ризиків зможуть купувати долари у НБУ на суму проведення депозитних операцій за офіційним курсом і надалі розміщуватимуть придбану валюту окремо в НБУ. При цьому банки не можуть використовувати цю валюту на інші цілі, крім її обов’язкового зворотного продажу.
НБУ компенсуватиме витрати банкам
Щоб компенсувати витрати банкам, НБУ нараховуватиме їм відсотки на залишки валюти з виплатою у гривні. Це спричинить збільшення конкуренції на ринку депозитів та зростання відсоткових ставок.
У НБУ також заявили, що нові умови купівлі доларів дозволять українцям захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а самому Нацбанку зберегти міжнародні резерви.
Також у Нацбанку очікують, що нові умови купівлі безготівкових доларів зменшать попит на готівкову валюту та знизять тиск на курс.
Leave a Comment