Цього року інтернет-гігант Google зробив великий крок уперед, випустивши Pixel 7 Pro, який отримав ще більш визначні характеристики, зберігши при цьому дуже доступну ціну в порівнянні з конкурентами. Але чи може він дійсно конкурувати на одному рівні з такими флагманами, як iPhone 14 Pro? Ми вирішили перевірити це в нашому новому матеріалі, порівнявши два Pro-флагмана Apple та Google один з одним.
Дизайн
Який із цих двох флагманів віддати перевагу з погляду дизайну — справа смаку. Зокрема, iPhone 14 Pro виглядає для нас привабливіше з кількох причин. По-перше, він набагато компактніший за рахунок дисплея меншого розміру. По-друге, він виготовлений із більш преміальних матеріалів. Його рамка виконана з нержавіючої сталі, а задня кришка – зі скла з міцним керамічним покриттям.
Крім того, він має рівень захисту IP68, завдяки чому здатний витримати занурення під воду на глибину до 6 метрів. А його головною фішкою став новий виріз Dynamic Island, який, хоч і не всім подобається, зате органічно вписується в інтерфейс користувача.
З іншого боку, Google Pixel 7 Pro має дуже оригінальний дизайн, включаючи горизонтальну вставку з перероблених матеріалів для камер на задній панелі. Каркас корпусу виготовлений із алюмінію, а задня кришка – зі скла. Він теж має захист від води, тільки занурювати його можна максимум на 1 метр.
Дисплей
Тут зробити вибір між Pixel 7 Pro та iPhone 14 Pro складнішим, адже обидва смартфони мають дисплеї флагманського рівня. Тут в першу чергу варто вибирати за розміром екрана – новий iPhone має компактний 6,1-дюймовий екран, а у Pixel – велика 6,7-дюймова панель. У першому випадку це OLED-дисплей Super Retina XDR з роздільною здатністю Full HD+ (1179 x 2556 пікселів), адаптивною частотою оновлення від 1 до 120 Гц, сертифікацією HDR10, підтримкою Dolby Vision, а також захисним покриттям Ceramic Shield, а в другому панель AMOLED LTPO з роздільною здатністю Quad HD+ (1440 x 3120 пікселів), що забезпечує адаптивну частоту оновлення від 1 до 120 Гц і має підтримку HDR10+, вбудований сканер відбитків пальців та захист Gorilla Glass Victus.
Апаратне та програмне забезпечення
З точки зору «заліза» iPhone 14 Pro виглядає більш солідно в поєднанні з відмінно оптимізованою фірмовою операційною системою iOS. Він побудований на чіпсеті Apple A16 Bionic, який виконаний за 4-нанометровим технологічним процесом і включає два високопродуктивних ядра з максимальною тактовою частотою 3,46 Ггц, чотири енергоефективних ядра з тактовою частотою 2,02 ГГц і п’ятиядерний графічний прискорювач.
Що ж до Pixel 7 Pro, то він працює під управлінням новітньої операційної системи Android 13 і базується на чіпсеті Google Tensor G2. Це побудована за 5-нанометровими нормами платформа складається з двох ядер Cortex X1 з максимальною частотою 2,85 ГГц, двох ядер Cortex A78 із частотою 2,35 ГГц, чотирьох ядер Cortex A55 із частотою 1,8 ГГц та графіки Mali G710 MC10.
Камери
За оцінками експертів DxOMark, Google Pixel 7 Pro найкраща основна камера серед усіх смартфонів, представлених на ринку. Вона складається з головного 50-мегапіксельного датчика з оптичною стабілізацією зображення та лазерним автофокусом у поєднанні з 48-мегапіксельним модулем з телеоб’єктивом для п’ятикратного зуму та оптичною стабілізацією, а також 12-мегапіксельною ультраширококутною камерою.
Камера iPhone 14 Pro, можливо, не найкраща з усіх, але гідно справляється з усіма завданнями. Головний 48-мегапіксельний датчик доповнений двома сенсорами по 12 мегапікселів кожен.
Акумулятор
Батарея у Google Pixel 7 Pro набагато більша, ніж у iPhone 14 Pro. Тому якщо для вас автономність – один із головних показників, то краще зупинити свій вибір на iPhone 14 Pro Max.
Ціни
Вартість iPhone 14 Pro в Європі стартує з позначки 1300 євро, тоді як Pixel 7 Pro можна купити лише за 899 євро.
Переваги iPhone 14 Pro:
відмінна якість складання та дизайн;
покращений чіпсет;
Face ID;
компактні розміри;
до 1 Тбайт убудованої пам’яті.
Недоліки iPhone 14 Pro:
маленький акумулятор.
Переваги Pixel 7 Pro:
великий дисплей;
великий акумулятор;
більш доступна вартість;
камера з покращеним зумом.
Недоліки Pixel 7 Pro:
не найкращий чіпсет;
великі габарити.
Leave a Comment