На даному етапі лише тимчасово. Серіал із масовим результатом IT-компаній із Росії триває. Великі корпорації закривають свою офіси і серед тих, хто припиняють свою роботу на російському ринку і компанія Huawei. Спочатку в березні вона скоротила вдвічі постачання своїх смартфонів до Росії, вважаючи, що вести бізнес тут у нинішній ситуації дуже ризиковано.
Тепер і зовсім вона має намір закрити свій російський офіс. Одне з обізнаних джерел повідомляє про те, що компанія припинила прийом замовлень і готується закрити свій корпоративний офіс у Росії, який займається телекомунікаційним та мережевим обладнанням. Китайські співробітники російського офісу та частина російських фахівців залишать територію Росії, а інших відправлять у відпустку.
За фактом Huawei зупинила укладання нових контрактів з російськими операторами зв’язку на постачання мережного та серверного обладнання. Останніми роками телекомунікаційні компанії у Росії активно переходили рішення від Huawei. Зараз на обладнання китайського гіганта припадає близько 33% всіх базових станцій стільникового зв’язку, що працюють у Росії, які також охоплюють цілі регіони. Відхід Huawei може негативно позначитися на обслуговуванні та розвитку існуючих та майбутніх проектів. Зокрема, запровадження 5G явно загальмується.
Призупинення роботи Huawei в Росії насамперед пов’язане з війною в Україні та тими санкціями, які введені проти країни. Китайській компанії потрібен час, щоб знайти обхідні шляхи або треті країни, через які можна буде налагодити постачання мережевого обладнання в обхід санкцій, створеного з використанням американських технологій.
Раніше регулятор у США видав експортні ліцензії, що дозволяють міжнародним компаніям постачання обладнання Huawei. Але з урахуванням війни в Україні та існуючих санкцій, ліцензії можуть відкликати та припинити їх видачу. З огляду на жалюгідний досвід Huawei, чий бізнес серйозно постраждав через американські санкції, малоймовірно, що компанія захоче посилювати своє і так складне становище. Безперечно, є варіант, що російські оператори зв’язку перейдуть на використання обладнання та запчастин інших компаній, наприклад, Ericsson. Але покупка рішень сторонніх виробників обійдеться дорожче і не всі аналоги мають. Тому проблеми з постачанням мережевого обладнання можуть завдати серйозної шкоди російським телекомунікаційним компаніям.
На даний момент сегмент споживчих товарів, куди входять планшети, ноутбуки, смартфони та інші розумні гаджети, залишили недоторканим. Але не виключено, що і тут роботу поставлять на паузу, щоб не вступати в конфлікт у США та Європі.
Leave a Comment