Співзасновник monobank розповів про шахраїв, які за допомогою підроблених сайтів вкрали 18 мільйонів гривень Ув’язнені Харківського СІЗО коротали відведений йому термін, заробляючи гроші на довірливих любителів онлайн-шопінгу. Застосована ними схема обдурювання співвітчизників – фішинг. На момент візиту кіберполіції побратими по камері встигли заробити 18 млн грн, уточнюють правоохоронці. Ініціатор прибуткового «бізнесу» – 20-річний молодий чоловік. До свого промислу IT-шник привернув нудьгуючих співкамерників, в обов’язки яких входив пошук «довірливих» українців і іноземців.
Робота відбувалася на одній з популярних в Україні онлайн-майданчиків. Зареєструвалися на ній в’язні грали роль і продавців, і покупців. Для проведення операцій фігуранти використовували фішингову сторінку, виконану в стилістиці одного з топових банків. Дізнавшись реквізити банківських карт, учасники злочинного співтовариства переводили гроші на підконтрольні 20-річному генію рахунку.
Точно така ж схема проверталася і на зарубіжних майданчиках. У числі постраждалих – громадяни європейських країн, Австралії і Сінгапуру.
Для збору доказів і з’ясування нюансів кіберполіцейських знадобилося провести 24 обшуки за місцем прописки фігурантів і в СІЗО. Учасники групи затримані в порядку 208-ї статті КПК.
На затримання трохи дивно відреагували в monobank-е. Співзасновник онлайн-додатки Олег Горохівський написав з цього приводу наступні рядки:
Leave a Comment