В Україні збираються продати “ПриватБанк” і “Ощадбанк”: до чого готуватися клієнтам

У нашій країні хочуть передати в приватні руки державні банки. Про те, що уряд планує, найближчим часом, виставити на продаж контрольні пакети своїх фінансових установ, і як це може відбитися на клієнтах.

У Кабміні України вже затвердили відповідну стратегію щодо “ПриватБанку”, а незабаром у Верховній Раді мають ще й розглянути проєкт закону, що включає “Ощадбанк” до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що стане першим кроком на шляху до приватизації.

Втім, “ПриватБанк” зможуть продати тільки після того, як будуть вирішені всі проблеми, зокрема, судові процеси, ініційовані колишніми власниками. Також, торкнеться щось подібне і “Укрексімбанку” – мінімальний контрольний пакет продадуть протягом п’яти років. “Укргазбанк” на 20 відсотків вже майже належить міжнародній фінансовій компанії, оскільки замість повернення кредиту, була обрана частка власності банку. А ось продаж “Ощадбанку” запланований до 2025 року.

Однак, навіть після переходу в приватні руки, ці фінансові установи залишаться під повним контролем Національного банку України. Але клієнтам “Ощадбанку” може не пощастити – ця фінансова установа більше не зможе гарантувати повернення 100 відсотків вкладу в разі банкрутства.

Очікується, що нові власники банків будуть зацікавлені в розвитку фінансових установ, і подальшому збереженні своєї бази користувачів. До того ж судити про це поки ще рано, і якщо умови для клієнтів і будуть змінюватися, то, ймовірно, поступово, і без відчутного погіршення вимог до звичайних українців щодо кредитів і депозитів.
Зазначимо, що продаж банків має відбутися після того, як припиниться спровокована пандемією коронавірусу економічна криза, а ВВП України зростатиме як мінімум 6 місяців поспіль.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.