Компанія Huawei, до слова, теж знаходиться в цьому списку, але, як відомо, вона є одним з найбільших виробників телекомунікаційного обладнання. Американські законодавці були особливо занепокоєні тим, що Huawei (як і ZTE) є критично важливою частиною національної інфраструктури. Важливо відзначити, що Міноборони і Мінторгівлі США становлять окремі чорні списки і, отже, санкції теж різні – друге може накладати торгові обмеження.
Але деякі китайські компанії, такі як Huawei (і китайський виробник мікросхем SMIC), тепер знаходяться в обох списках. Говорячи про Мінторгівлі США, відомство зараз просувається вперед в прагненні заблокувати цілих шість країн, позначених як «іноземні противники», від надання комунікаційного обладнання США. У цьому списку знаходяться Китай, Росія, Іран, Північна Корея, Куба і Венесуела. У Xiaomi поки ніяк не прокоментували введення санкцій, але фондовий вже відреагував – біржові котирування акцій китайського виробника впали більш ніж на 10%.
Адміністрація Трампа внесла Xiaomi в чорний список через можливих зв’язків з китайськими військовими. Акції виробника смартфонів впали більш ніж на 10% За тиждень до цього Трамп підписав указ про заборону угод з власниками Alipay, WeChat Pay, WPS Office і ще п’яти китайських програмних продуктів – якщо документ вступить в силу, то громадянам США не можна буде вести бізнес з власниками цих продуктів.
Leave a Comment