У флагмани провідних виробників смартфонів ще в минулому році з’явилася нова технологія – eSIM. Її особливість полягає в тому, що на системній платі пристрою встановлюють окремий мікрочіп, на який можна записувати дані SIM-карт різних мобільних операторів. Тобто фактично в девайсе з’являється можливість використовувати відразу три, п’ять або десять різних номерів, в залежності від типу модуля eSIM.
Але лише наявність вбудованого чіпа не дозволяє відразу викинути свою стару сімку. На стороні оператора також повинна бути розгорнута система обслуговування таких номерів. І вже скоро в Україні з’явиться eSIM від «Київстар», яка зробить доступними послуги національного мобільного оператора України без покупки фізичної SIM-карти. Як це буде працювати? Розберемося детальніше.
Як працює електронна SIM-карта
Для початку з’ясуємо, чим eSIM відрізняється від звичної пластикової карти і як вона працює. За словами консультантів «Київстар», електронна сімка є вбудованим чіпом. Це означає, що в момент покупки в телефоні вже є модуль, який можна використовувати для роботи в мережах будь-якого мобільного оператора, що підтримує eSim.
Принцип роботи eSIM полягає в наступному:
користувач купує у оператора ваучер з QR-кодом;
сканує код і створює на eSIM обліковий запис оператора з отриманим номером телефону;
вибирає параметри використання номера і працює з ним як з фізичної SIM-картою.
Сучасні модулі eSIM здатні зберігати інформацію декількох операторів. Це дозволяє при необхідності перемикатися між провайдерами для отримання послуг на максимально вигідних користувачеві умовах.
Плюси нового формату сімок
На думку експертів, купити електронну SIM-карту потрібно як мінімум тому, що вона значно спрощує перехід до нового оператору. Чи не доведеться шукати магазин або найближчого салону зв’язку, щоб придбати стартовий пакет. Замовити послугу можна онлайн, а отримати ваучер через зручний канал зв’язку. Крім іншого, на офіційному сайті «Київстар» мають можливість згенерувати красивий номер і купити цікаву комбінацію, яку практично неможливо підібрати в роздрібному магазині.
Крім простоти підключення, у eSIM є кілька важливих плюсів:
Можливість використання паралельно з фізичної SIM-картою. Це особливо актуально для власників смартфонів з eSIM і одним слотом для сімки.
Простий перенесення номера після покупки нового телефону.
Захист від крадіжки. Тепер після крадіжки смартфона просто викинути SIM і продовжити спокійно користуватися пристроєм не вийде. А стерти дані з модуля eSIM можна тільки після авторизації.
З якими девайсами можна використовувати eSIM
На жаль, в повній мірі оцінити плюси запуску eSIM від «Київстар» зможуть не всі абоненти. Справа в тому, що технологія тільки впроваджується виробниками смартфонів і доступна на обмеженій кількості моделей.
Необхідною чіпом оснащені всі останні iPhone, починаючи з лінійки XS, сімейство Samsung Galaxy S20 і Google Pixel версії 2 і старше. Але приєднуються і інші вендори – Huawei і Lenovo.
Leave a Comment