Коронавірусних інфекція, яка поширилася з Китаю по всьому світу, внесла значні корективи в життя і побут людей. Наприклад готівку і банкомати практично перестали бути потрібні. Так вважає керуючий директор Connected Thinking Limited з Гонконгу.
Свої міркування Метью Дулі висунув в ході онлайн-форуму Visa Cashless Forum 2020 «Нова реальність, нові виклики, нові платежі». Дана інформація з’явилася на сайті Мінфіну.
Свої висновки Метью Дулі обгрунтував новим звітом фінансових ринків Великобританії. Зокрема Дулі навів дані десятирічної давності, коли готівкові в Великобританії курсували в приблизно 58% всіх транзакцій. У 2019 їх частка зменшилася до 25%.
Метью Дулі завив, що готівкою майже ніхто не володіє і не розплачується. Він зазначив, що під час локдауна в Великобританії понад 60% банкоматів були від’єднані від системи. Після відновлення нормального режиму роботи, тільки тридцять три відсотки банкоматів було підключено повторно. Причина банальна – відсутність на них попиту.
В Україні ситуація з готівкою прямо протилежна. Як писав «Мінфін», попит на кеш з початку року у нас зростає. Так, за станом на 1 вересня обсяг готівки в обігу і в касах банків склав 508,6 млрд грн, в порівнянні з 425 млрд грн на 1 січня цього року. Тобто, за 8 місяців року обсяг кеша виріс на 83,6 млрд грн або майже на 20%. А за весь минулий рік – приріс всього на 6,2%.
Експерти називають кілька факторів, які вплинули на зростання готівки в обігу. Найпростіше пояснення – карантин. Через локдаун кеш довше затримувався в обороті.
Leave a Comment