Мобільні оператори Київстар і Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної і активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто, використання не тільки каналів зв’язку, а й базових станцій, а також іншого обладнання. Результатом цього має стати прискорення покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.
Надання громадянам доступу до якісної мобільного зв’язку та інтернету, особливо в сільській місцевості та на автошляхах – стратегічно важливе питання для Президента України та Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при використанні телеком інфраструктури дозволить операторам уникати дублювання в процесі будівництва мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G / LTE для абонентів, які проживають в малонаселених районах.
«Конструктивна співпраця операторів свідчить про цивілізований підхід до розвитку мереж. Звертаючись до такого інструменту як шеринг мереж, ми спираємося на передовий досвід наших європейських колег в будівництві мереж швидкісного інтернету, наприклад, як це роблять Vodafone і Telecom Italia Group щодо розвитку 4G і 5G в Італії. Такі об’єктивні і непереборні, здавалося б, обставини, як карантин і відсутність доходів від роумінгу могли б внести свої корективи у впровадження покриття. Але ми розуміємо важливість якнайшвидшого будівництва інфраструктури, яка забезпечить рівний доступ до цифрових послуг. Загальне використання мереж дозволить зробити наші інвестиції більш ефективними. А саме, не тільки дотримуватися прийнятих зобов’язань по покриттю, а й принести швидкісний інтернет в невеликі села з населенням менше 2000 осіб »- Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна.
«Наша компанія в черговий раз виступила з ініціативою, яка спрямована на поліпшення конкурентного середовища для всього телеком ринку. Партнерство та кооперація при використанні мобільних мереж дозволить операторам прискорити ліквідацію цифрового розриву між мегаполісами і селами, і виконувати свої інвестиційні плани незважаючи на зниження доходів ринку. Ми запропонували приєднатися до Меморандуму всім мобільним операторам України та раді, що Vodafone Україна підтримав цю ідею. Меморандум відкритий для всіх гравців, які хочуть розвивати нові мобільні технології на взаємовигідних умовах »- Олександр Комаров, президент Київстар.
«Ми вітаємо співпрацю між операторами, і зокрема в питаннях будівництва мереж. Активний Шерінг – це дієвий спосіб оптимізації витрат на будівництво і обслуговування мереж і якнайшвидше покриття території України якісним сигналом і мобільним інтернет-доступом, а відповідно і виконання ліцензійних умов в діапазоні 900 МГц. Сподіваюся, що інші оператори також приєднаються до меморандуму і до процесу взаємовигідного співробітництва »- НКРЗІ, Голова Олександр Животовський.
«Мінціфри вітає і підтримує спільні ініціативи операторів, особливо ті, у яких відчутний соціальний ефект. Завдяки спільному використанню інфраструктури мобільні оператори зможуть надавати більш якісні послуги в сільській місцевості, де швидкісний мобільний інтернет залишається недоступним для багатьох жителів. Це прискорить покриття технологією 4G території країни. Для нашого міністерства також важливо законодавчо закріпити можливість шеринга частот. Тоді оператори зможуть спільно користуватися радіочастотами, що важливо для роботи в діапазоні 900 МГц. Така норма є в законопроекті №3014 «Про електронні комунікації», який минулого місяця був прийнятий в першому читанні »- Олександр Шелест, заступник Міністра цифровий трансформації України.
Зараз компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж і населені пункти для загального використання інфраструктури. Оператори планують приступити до практичної реалізації Меморандуму у листопаді-грудні 2020 роки після узгодження проекту державними органами.
Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом найближчих років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 осіб, а також основні автодороги.
Мобільні оператори України вже мають досвід успішної співпраці для вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів була побудована інфраструктура зв’язку на Олімпійському стадіоні в г. Киев. Прикладами успішної кооперації є також використання інфраструктури мережі мобільного зв’язку в Харківському метрополітені, а також запуск мереж 2G і 4G в метро м.Києва. Крім того, нещодавно оператори мобільного зв’язку України почали роботи по рефармінгу (обміну) радіочастотами діапазону 900 МГц для його ефективного використання в процесі надання послуг швидкісний мобільної передачі даних за допомогою технології LTE.
Джерело: Vodafone, Київстар
Leave a Comment