Огляд AirPods Lite: чим вони відрізняються від AirPods і AirPods Pro

Нові повністю бездротові навушники Apple потрібні компанії для того, щоб захопити ще більшу частку ринку TWS. У мене в руках AirPods Lite. Це – нові повністю бездротові (TWS) навушники Apple, чутки про які з’явилися лише в середині лютого 2020 року. На відміну від AirPods і AirPods Pro, новинка проводиться не в Китаї, а на Тайвані. Проте, це далеко не всі відмінності між навушниками. За AirPods Pro в Україні Apple сьогодні просить 300 доларів. За звичайні AirPods з кейсом, який підтримує бездротову зарядку, – 250 доларів; з футляром без Qi – 210 доларів. AirPods Lite поки не з’явилися в офіційній українській роздробі. Але, судячи з чуток, в Україні вони будуть коштуватиме 130 доларів.

AirPods Lite – антикризовий варіант фірмових навушників Apple. У цій статті я постараюся розібратися, чи є сенс купувати найдоступніші TWS компанії. Різниця з найпростішої версією звичайних AirPods – більше 30%. За ці гроші, за великим рахунком, ви отримуєте майже те ж саме. Але не на 100%. Здорово, що вихід огляду AirPods Lite на нашому сайті збігся з Днем народження Apple, 1 квітня. Зі святом!

Дизайн навушників

AirPods Lite зліва і AirPods справа

AirPods Lite за формою практично повністю повторюють зовнішній вигляд класичних AirPods. Вони виконані в звичному білому кольорі, відтінок якого виглядає трохи холоднішим, ніж раніше. Швидше за все, використовується більш простий варіант матеріалу, який також дав можливість зменшити ціну.

Навушники відрізняються габаритами:
AirPods Pro: 30,9 × 21,8 × 24,0 мм, вага 5,4 г;
AirPods: 16,5 × 18,0 × 40,5 мм, вага 4 г;
AirPods Lite: 18 × 20,0 × 45,5 мм, вага 5,5 г.
Незважаючи на те, що AirPods Lite трохи більше і важче класичних AirPods, різниця відчувається лише під час прямого порівняння. Вони повторюють ергономіку найперших повністю бездротових навушників Apple, які почали продаватися в кінці 2016 року. До речі, якщо покласти AirPods Lite і AirPods поруч, відразу видно, що перші використовують меншу кількість датчиків, про які ми поговоримо далі. Більш того, на кожному з TWS-навушників є фізична кнопка, яка призначена для управління відтворенням і зателефонувати до служби голосової асистента Siri, якого вийде запустити і іншим чином.

Захист від вологи

AirPods Lite захищені від вологи за стандартом IPX4 (IEC 60529). Вони не бояться поту, тому в них вийде інтенсивно займатися активними видами спорту. Більш того, в них не так вже й страшно потрапити під дощ – швидше за все, вони переживуть дане пригода без будь-яких наслідків.

 

Що цікаво, у цій же стандарту захищені і навушники AirPods Pro, а ось класичні AirPods навіть у другій ревізії Apple не спромоглася нагородити будь-якими стандартами. Це наштовхує на думку, що незабаром – думаю, що після пандемії і пов’язаного з нею кризи – компанія випустить третю версію звичайних AirPods, яка також буде офіційно захищена від вологи. Інакше не ясно, чому щодо бюджетна версія навушників обганяє більш дорогого побратима по лінійці фірмових TWS. Проте, Apple просто також може позиціонувати AirPods Lite для молоді, яка більш активна.

Справедливості заради, потрібно розуміти, що ні AirPods, ні AirPods Pro, ні нові AirPods Lite можна цілком занурювати в рідину. Більш того, вони не призначені для будь-яких розваг і видів спорту, пов’язаних з водою. Вологозахист кожного навушника забезпечується за рахунок спеціальної мембрани, що прикриває динамік, а також еластичних прокладок на стиках корпусу. Останні з часом втрачають ефективність. Вони стискаються і починають пропускати воду. Цей процес прискорюється, коли на навушники потрапляють прямі сонячні промені, а також будь-які косметологічні засоби, які ви можете використовувати.

Зручність посадки

AirPods Lite – це навушники-вкладиші відкритого типу. На відміну від AirPods Pro, вони не вставляються всередину вушного проходу, а залишаються в самій раковині. У цьому вони схожі на класичні AirPods. Незважаючи на збільшення габаритів, навушники все так само зручно сидять у вухах. Максимальний час, яке я проводив в новинці під час тесту, досягло п’яти з хвостиком годин. Після цього навушники повністю розрядилися і вирушили в футляр на «дозаправку». Ніякого дискомфорту в цей час мені випробувати не вдалося. Власне, частина даного огляду написана під останній альбом Grimes з AirPods Lite.

AirPods Lite мені більш ніж підходять. Але це не означає, що вони сумісні і з вашими вухами. Ситуація точно така ж, як з класичними AirPods: деякі можуть носити їх годинами і знімати тільки для дозарядки, а у інших вони раз у раз вилітають з вух і доставляють лише дискомфорт.

Якість звуку

На жаль, до мене в руки потрапив тестовий семпл, який доведеться віддати іншим журналістам, які також зможуть поділитися своїми враженнями від AirPods Lite на інших порталах. Саме тому у мене не було можливості розібрати новинку, щоб подивитися, як вона влаштована чисто технічно. Проте, по крайней мере, що стосується якості звуку, фірмові навушники Apple з приставкою Lite не відрізняються від їх класичного побратима. Новинка грає точно так же, як і ті самі AirPods, які нам показали разом з відмовою від аудіовиходу формату 3,5 мм ще в iPhone 7.

Так, як і AirPods, AirPods Lite точно не призначені для меломанів, які переймаються дрібними нюансами музичних композицій. Багато хто чомусь говорять, що фірмові TWS від Apple доставляють їм масу музичного задоволення, але навіть Powerbeats3 Wireless від Beats, які я також використовую кілька років, грають в рази краще. Не можна зробити так, щоб вкладиші з відкритою конструкцією грали так само добре, як внутрішньоканальні навушники. Але не можна також сказати, що AirPods Lite грають погано. Ні, у них просто досить середній звук, як для даного сегмента TWS.

 

До речі, ні про яке використанні активного шумозаглушення (ANC) мови тут не йде. На даний момент ця фішка залишається прерогативою AirPods Pro, і це навряд чи якось зміниться найближчим часом. Модель Lite не захищає від зовнішнього шуму, але і не транслює оточуючим все, що чуєте ви.

Автономна робота

За офіційними даними, при використанні ANC AirPods Pro можуть пропрацювати близько 4,5 годин на одній зарядці, а класичні AirPods без активного шумозаглушення демонструють 5 годин автономності, після чого просяться в футляр для поповнення енергії. AirPods Lite працюють цілих 5,5 годин від однієї зарядки. Проте, як заявляються в Apple, разом з дозарядженню в кейсі всі моделі AirPods зможуть пропрацювати близько 24 годин. Складно сказати напевно, але в футлярі AirPods Lite може просто використовуватися не такий ємний менш енергоефективний акумулятор.

При моїй манері використання AirPods Lite працюють трохи більше ніж 5 годин від однієї зарядки, але 5,5 за пару днів тестів я з них так і не вичавив. Справа в тому, що в межах компанії інженери Apple перевіряють час автономної роботи на гучності не більше 50%. Мені ж цього не вистачає – найчастіше я слухаю музику на гучності в межах 70-90%. Проте 5 годин з можливістю дозарядки в кейсі – і без того відмінний показник, який навіть виправдовує незначне збільшення габаритів нових недорогих навушників Apple. До речі, швидка зарядка, як в старших AirPods, в Lite не підтримується.

Зарядний футляр

У всіх фірмових TWS-навушників компанії Apple різні зарядні футляри. Як і у класичних AirPods, кейс AirPods Lite має вертикальну орієнтацію. Але він більш важкий і трохи більші габарити, які все ще підходять для п’ятого кишені більшості популярних джинсів.

Футляри відрізняються габаритами:
AirPods Pro: 45,2 × 60,6 × 21,7 мм, вага 45,6 м
AirPods: 44,3 × 21,3 × 53,5 мм, вага 40 г.
AirPods Lite: 54,2 × 25,7 × 64,5 мм, вага 47 р
Клавіша для управління сполученням переїхала на передню частину корпусу. Вона не втоплена, а біля неї знаходиться пара діодів, який показує поточний стан футляра. Коли побачите помаранчевий світло, кейс знаходиться на зарядці, якщо він зелений, зарядка закінчилася. До речі, варіанти з Qi немає.

Що цікаво, у зарядного футляра AirPods Lite рівна нижня грань, яка дає можливість поставити його на стіл. Це виявилося досить зручним – особливо під час роботи за комп’ютером. Я просто ставив його біля ноутбука і складав в нього навушники, коли вони були не потрібні.

Зручність підключення

Серцем AirPods Lite став спеціальний чіп Apple H1, який призначений для швидкого підключення навушників до iPhone. Коли ви відкриваєте кришку їх футляра, на екрані смартфона тут же з’являється запит на коннект з новим аксесуаром. Після цього навушники автоматично сполучаються з усіма гаджетами Apple, які прив’язані до того ж Apple ID. Окремо це робити це не потрібно, і перемикання можна проводити через самі пристрої. На Mac потрібно вибрати навушники в пункті звуку в рядку меню, а на iPhone і iPad це робиться в

 

«Пункті управління».

До речі, навушники можна використовувати і з мобільними пристроями на базі Android або комп’ютерами на Windows. Так, складно сказати, що це буде настільки ж зручно, але в цьому плані AirPods Lite навряд чи відрізнятимуться від інших бездротових навушників.

Елементи управління
Для управління AirPods Pro використовуються здавлювання ніжок повністю бездротових навушників. Для того щоб контролювати класичні AirPods потрібні постукування по одному з них. На кожному навушнику AirPods Lite є спеціальна фізична кнопка, дія якої вийде налаштувати через меню «Налаштування»> Bluetooth> AirPods Lite на iPhone. За допомогою кожної з кнопок можна запускати і зупиняти відтворення, перемикати композиції, а також запускати голосового асистента Siri. Для останньої дії найлогічніше використовувати утримання кнопки.

Шкода, але управління гучністю на навушники Apple традиційно забуває додати вкотре поспіль. Судячи з усього, компанія вважає, що робити голосніше чи тихіше можна і через iPhone або за допомогою Apple Watch. У цьому також допоможе Siri, але кожен раз просити її про це – не для мене.

На корпусі навушників немає елементів, які відповідають за автоматичні визначення їх розташування в вусі користувача. Так, якщо витягнути їх з вух, вони не поставлять паузу автоматично. Проте, для цього вийде використовувати всі ті ж кнопки на їх корпусі.

Робота з асистентом
Як і інші сучасні навушники Apple (і Beats), AirPods Lite підтримують активацію асистента за допомогою голосової команди «Привіт, Siri». Це зручно, коли руки зайняті, а потрібно переключити трек або виконати будь-яке інше дію. Але сам я Siri взагалі не користуюся, тому що вона мене не завжди розуміє.

Підбиваючи підсумки

В сумі AirPods Lite припали мені до душі. Якби у мене не було класичних AirPods, розглядав би до покупки, в тому числі, і їх. Проте, коли мої TWS вийдуть з ладу, все ж буду дивитися в бік AirPods Pro через активне шумозаглушення, яке мені точно не завадить.

За AirPods Lite просять фактично в два рази менше, ніж за AirPods Pro – всього 120 доларів проти 300 доларів. Так що там, новинка на 30% дешевше класичних AirPods із зарядним кейсом без Qi за 200 доларів. За можливість заощадити ви отримуєте злегка збільшені габарити навушників і футляра, а також відсутність датчиків автоматичного визначення розташування в вусі. Для кого-то це виявиться критичним, але всі ці ж дії швидко робляться вручну за допомогою спеціальної фізичної кнопки, яка продубльована на кожному з навушників.

Сильні сторони:
Приємна вартість.
Великий час автономної роботи.
Приємне якість звуку.
Офіційний захист від вологи.

Слабкі сторони
Збільшення габаритів навушників і кейса.
Відсутність датчиків визначення вуха.
Немає футляра з підтримкою Qi.

Підсумкова оцінка: 7 з 10.

 

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.