Xperia Play 2 може врятувати Sony, цей експеримент потрібно продовжувати

Пора відроджувати практичну і перспективну лінійку. Ліквідація мобільного підрозділу Sony з великою ймовірністю є першим кроком до повного припинення випуску смартфонів японською компанією. Але поки Xperia продовжує існувати, нехай і в урізаному вигляді.

Sony Xperia Play – то, з чого потрібно брати приклад сучасної Sony

Щоб у смартфонів Sony з’явилися шанси пережити структурні зміни всередині компанії, японцям терміново потрібен хіт. Девайс, який не просто отримав би хорошу пресу і стерпні продажу, а дав би компанії унікальний сегмент, в якому вона могла б домінувати.

В тренді на камерофони і гнучкі екрани у Sony немає ніяких шансів на успіх: технологічне відставання від Huawei, Samsung і Apple просто занадто велике. Порятунок японських смартфонів потрібно шукати в попередніх моделях: коли Sony займалася реальними інноваціями, а не грою в догонялки.

У 2011 році компанія випустила девайс Sony Xperia Play: гібрид ігрової консолі і смартфона. Пристрій хвалили за якість виконання, але високий прайс, слабка лінійка ігор і відсутність інтеграції з PlayStation не дозволили Xperia Play стати успішним.

Однак компанія занадто швидко забила на розвиток перспективного форм-фактора. Оригінальний Play вийшов в максимально невдалий момент: на самому початку розвитку Android як платформи і за два роки до релізу PS4.

В кінці минулого року витекли подробиці про те, що компанія готує продовження лінійки. З другої спроби результат може бути зовсім іншим. І ось чому.

Форм-фактор
Якщо в 2011 році портативні консолі вважалися вмираючим напрямком (навіть PS Vita так і не змогла стати успішною), то зараз ситуація зовсім інша.

Тренд поміняв Nintendo Switch – найпопулярніша консоль в історії за темпами продажу. Більш того, навіть пристрої на Android начебто GPD Win XD виявляються вкрай популярними. Сьогодні для портативних пристроїв випускають мало не більше ігор, ніж для домашніх консолей.

Потужність

Головна проблема оригінального Xperia Play – неможливість тягнути хоч скільки-небудь вимогливі ігри. Мобільні процесори 2011 року не справлялися навіть з тим, щоб тягнути інтерфейс Android без лагів, а з іграми все було дуже важко.


Прогрес в цій області за 8 років був колосальним. Sony досить поставити стандартний Snapdragon 855 і розібратися з охолодженням, і смартфон вже буде в рази продуктивніше Nintendo Switch. За потужністю графіки 855 наближається вже до Xbox One S. Девайс зможе тягнути навіть найвибагливіші гри.

А ще 855-й Snapdragon виконаний по 7нм техпроцесу, тобто є вкрай енергоефективним. З жирним акумулятором смартфон цілком зможе витягати ігрові сесії по 4-5, а то і 6 годин.

Ігри та стрімінговие сервіси
У 2011 році Sony доводилося домовлятися зі сміттям начебто Gameloft, щоб в їх посередні гри додали підтримку управління за допомогою контролера. Інших ігор на платформі практично не було.

Сьогодні такої проблеми не існує. На Android вже є купа гідних інді-релізів на кшталт Stardew Valley, Hotline Miami і Terraria. Є навіть ААА-ігри на зразок Fortnite і PUBG, з Apex Legends на підході.


Не забуваємо ще й про емулятори, яких на Android десятки. Так що вже зараз Android – вкрай серйозна ігрова платформа, яка може стати в рази крутіше за підтримки такого серйозного гравця, як Sony.


Не варто забувати і про стрімінговие сервіси PlayStation One і Stadia (реліз до кінця 2019 роки), з якими телефон отримає доступ до колосальної бібліотеці тайтлів. Причому девайс від Sony виявиться єдиним, у якого буде доступ як до бібліотеки ігор для PlayStation, так і до релізів на платформі Google.


Якщо Sony домовиться ще і про пару десятків ексклюзивів для нового пристрою і поставить на девайс адекватний цінник, то у Xperia Play 2 є всі шанси відродити відразу дві лінійки: смартфони Xperia і портативну консоль PSP.

Такий реліз буде в рази цікавіше, ніж чергова задушлива спроба зробити «універсальний» смартфон.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.