13 березня Google випустила першу попередню версію Android Q для розробників. Спробувати бету десятої версії мобільної ОС зможуть власники пристроїв Pixel, включаючи перше покоління.
Одним з основних змін в Android Q стане настройка конфіденційності для доступу до місця розташування, яка дозволить обмежити передану інформацію додаткам. Google також попрацює над захистом інших даних смартфона: фото, відео, аудіо та будь-які завантажені файли.
У Q з’явиться підтримка складних телефонів, про що Google говорила ще в листопаді. Android 10 отримає підтримку відновлення і припинення роботи програм у фоновому режимі, а також поліпшення для зміни розміру додатків для режимів розділеного екрану, що має бути корисно при випуску перших складних пристроїв, таких як Galaxy Fold і Huawei Mate X пізніше в цьому році.
Ще одна корисна функція – це новий API панелі налаштувань, який дозволить розробникам миттєво отримати доступ до налаштувань телефону, таким як Bluetooth, Wi-Fi і NFC, без необхідності лізти в додаток налаштувань і назад.
У Android Q є кілька нових опцій для фото і відео: Google стандартизує роботу зображень карти глибини за допомогою нового формату динамічної глибини, який містить зображення JPEG, метадані глибини і карту глибини, з’єднані разом. Розробники зможуть отримувати зображення з динамічною глибиною з пристроїв із камерами, які їх підтримують, а це означає, що стороннім додаткам буде простіше пропонувати спеціалізовані варіанти розмиття і боке. Усе це стало можливим завдяки поліпшенню принципу дії вбудованої монохромної камери в смартфоні (якщо вона є).
Google також оголосив, що Android Q отримав підтримку відеокодека AV1 наступного покоління, який повинен пропонувати покращену якість потокової передачі з меншою пропускною здатністю, як тільки контент-провайдери почнуть підтримувати його.
Серед інших змін, перераховані такі, як можливість створення розробниками нових додатків за допомогою Android Native MIDI API (AMidi), робота з удосконаленою технологією BLE CoC (Bluetooth Low Energy’s Connection Oriented Channels) – тепер можна передавати великі обсяги файлів з більш високою швидкістю. Також змінена робота з контактами (раніше в Android зберігався список контактів, упорядкований по частоті взаємодії з ними, тепер цього не буде), і внесені зміни в принцип зберігання файлів, що дозволяє додаткам мати власну приватну папку для зберігання файлів, ізольовану від загальної пам’яті смартфона.
Однак, в Android Q відсутня одна річ: Google не дав ані найменшого натяку на те, в честь якого десерту буде названа операційна система в цей раз.
Про дату офіційного релізу Android Q і особливості розкажуть на конференції Google I / O в травні.
Leave a Comment