Ось уже як багато років компанія Huawei займається випуском на ринок смартфонів, причому якщо раніше даний виробник намагався випускати тільки бюджетні моделі, то тепер мова йде вже про преміальні апарати, вартість деяких з них досягає $ 2000, нехай і продаються вони лише в Китаї. Ось уже як більше року влада США звинувачує даного виробника в тому, що його телефони шпигують за своїми власниками, в результаті чого бренду не дозволяють почати офіційно продавати свою продукцію на американській території.
При цьому, уряд США не наводить ніяких реальних доказів своїх слів, тоді як користувачі знайшли їх самі. 21 січня 2019 року, шпигунство смартфонів Huawei за своїми власниками підтвердили на відео, причому, вже зараз будь-який бажаючий може переконатися в цьому самостійно. Користувачі з форуму Reddit виявили, що, якщо використовувати на телефоні від даного виробника Twitter, який заблокований в Китаї як «ворожий сервіс», то завантажити з нього зображення не вийде.
У ході експерименту на телефоні Honor Note 10 для китайського регіону вдалося з’ясувати, що при завантаженні через додаток Twitter зображення на смартфон, воно автоматично видалиться з нього через кілька секунд. При цьому, на міжнародній версії моделі Huawei P20 Pro такого не спостерігається. З цього випливає, що китайські версії мобільних пристроїв даного виробника стежать за своїми власниками. Вони аналізують контент, який надходить на телефон, після чого цензурують його.
І все це робиться звичайно ж потай. Як вважають користувачі з форуму Reddit, подібні заходи пошуку забороненого контенту на смартфонах можуть використовуватися для прихованого шпигунства, адже, одне лише керівництво Huawei знає, за якими критеріями здійснюється пошук фотографій, відеороликів, музики та іншого контенту, який автоматично видаляється зі смартфона. Виходить, що гаджети від даного виробника можуть стежити за різною активністю користувача, аж до того, з ким і на які теми він спілкується в месенджерах.
Leave a Comment