Чому починає тормозити смартфон?

Тема, яку ми хочемо підняти сьогодні космічно обширна, та й проблема, винесена в заголовок, знайома користувачам не перший рік. Ви купуєте смартфон, він новий, гарний, продуктивний. Ви радієте йому, як найкращому другові, але через деякий час з ним щось відбувається: ваш улюбленець стає задумливим і забудькуватим, не тягне ігри, перегрівається а то і вимикається. Боляче і прикро спостерігати, як все це відбувається з колись спритним модним апаратом. Нічого не поробиш, моральний знос техніки зараз особливо помітний, адже технології навколо рухаються семимильними кроками. Звичайно, фінал все одно неминучий, але ми постараємося уповільнити цей процес, зберегти смартфон живучим і продуктивним якомога довше. Цікаво? Ловіть наші поради щодо продовження терміну життя свого гаджета.

фонові процеси
Ось вони, головні пожирачі вашої оперативки і затяті противники швидкодії. Ми не проти роботи у фоновому режимі, коли мова йде, наприклад, про месенджерах, навігаторах або інших програмах, де це дійсно необхідно. Але ж є й інші, які настирливо висять у фоні, шлють непотрібні повідомлення і навантажують оперативну пам’ять. Добре якщо ще не крадуть дані при цьому, і таке буває.
Що робити? Гарненько проревізуйте всі встановлені програми на предмет сміття. Видалити всі, що ви давно не користувалися. Обмежити роботу в тлі всього, що не здається вам досить важливим. З останнім пунктом на допомогу користувачу приходять сторонні додатки, наприклад, Greenify.

Фрагментація і знос пам’яті
Будь-які носії мають не нескінченний цикл запису / перезапису. Згодом окремі осередки пам’яті зношуються і стають недоступні для користувача. Знову ж, чим менше вільного місця на пристрої, тим довше будуть звернення до пам’яті. Середній термін життя внутрішньої пам’яті смартфона – близько 2-3 років.
Що робити? Нерозумно, напевно, радити не використовувати пам’ять, тому ми трохи уточнимо даний момент. Не перетворюйте смартфон під флешку, вдумливо використовуйте його ресурси, а для зберігання особистої бібліотеки / фонотеки / відеотеки завжди можна використовувати хмарні сховища, благо, в наш час вони в основному безкоштовні, а швидкісний інтернет легкодоступний.

Оновлення ОС і додатків
Оновлення – це прекрасно. Вони пропонують нам нові опції, анімації, елементи оформлення, більше процесів, які не потребують уваги користувача і інші плюшки, які гарні до тих пір, поки мощі вашого смартфона на них вистачає. На жаль, але з розвитком технічної складової, програми стають тільки прожорливее, а ось продуктивність вашого смартфона з віком не збільшується. Ось і виходить, що флагманський процесор, ще пару років назад рвалися бенчмарки як Тузик грілку, тепер здається неспішним, а нові ігри тепер запускаються тільки на середніх або низьких налаштуваннях графіки. Прикро? Природно. Виправити? На жаль немає.
Що робити? Ставитися до життя філософськи, менше залипати в ігри або подарувати свій смарт бабусі, а собі купити новий. Інший варіант – вдумливо ставитися до оновлень і спрямувати погляди на кастомниє прошивки, вони бувають спритніше офіційних збірок.

Знос батареї
Цей пункт звучить абсурдно тільки на перший погляд: згадайте хоча б недавній скандал примусовим зниженням продуктивності на iPhone. До речі, уважні читачі напевно пам’ятають, що ми описували і можливість зняти обмеження. Звідки ж ноги ростуть у цієї проблеми? Виявляється, знос батареї позначається не тільки на її ємності, але і на вольтажі. Нестабільність цього показника може привести до перегріву або навіть мимовільного виключення / перезавантаження пристрою. В даному випадку, саме перегрів і викликає лаги.
Що робити? Тільки міняти акумулятор, іншого виходу просто немає. Причому нова АКБ повинна бути тільки оригінальною, з відповідними вольтажем і ємністю. Немає можливості поміняти на таку – краще взагалі не міняти, інакше можна зробити ще гірше.

Фізичні ушкодження
Абсолютно непередбачуваний варіант. Але якщо ви вже вирішили всі описані вище проблеми, а бажаного швидкодії не отримали, значить настав час згадати все “польоти” свого гаджета. Скільки їх було? З якої висоти? На м’який килимок або на асфальт? Відколи, тріщини і подряпини це, звичайно, прикро, але це лише вершина айсберга. Цілком можливо, під час одного з таких падінь був пошкоджений який-небудь важливий компонент, наприклад, материнська плата, система охолодження або модуль камери, і тепер весь налагоджений механізм летить під укіс.
Що робити? Йти до надійного майстра. Чи не такого, який грошей візьме і скаже що все полагодив, а такого, який зможе провести грамотну діагностику і дійсно відшукати проблему.

Як бачимо, однозначно відповісти, чому смартфон гальмує дуже складно, так як причин маса і не завжди вони взаємопов’язані. Ми ж описали найпоширеніші варіанти. Боротися з цим можна і, мабуть, навіть потрібно. Якщо ваш апарат відносно новий і проблема морального зносу його не стосується, швидше за все вам вдасться повернути колишню швидкодію, в іншому випадку – хоча б підтягнете наявні показники, все ж краще ніж нічого.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.